Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a jófogáson vagy a vaterán...

Ha a jófogáson vagy a vaterán átverek egy embert vagy embereket akkor számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Engem eddig kétszer vertek át nem túl nagy összegel. Egyszer a vaterán és egyszer a jófogáson. Mindkét esetben a rendőrség kb két három hónap elteltével lezárta a nyomozást azzal az indokkal hogy az alperessel nem tudják felvenni a kapcsolatot mert külföldön tartózkodik.

Már én is külföldön tartózkodom, akkor ezekszerint minden következmény nélkül átverhetem, megkárosíthatom honfitársaimat ha nekem úgy tetszik?



#átverés #külföld #Csalás, termék, utalás #Büntetés, nyomozás, feljelentés, határozat #Jófogás, vatera #Alperes, felperes, rendőrség, bíróság
2023. febr. 11. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Itthonról is bátran lehet csinálni az átveréseket, a rendőrségnek úgysincs kapacitása ilyen pitiáner ügyekben nyomozni.

Csak azért mondják hogy már külföldön van, hogy tovább ne hőbörögjön a károsult.

2023. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a te ügyedet lezárták, nem jelenti azt, hogy el van felejtve az illető. Ha mások is feljelentik, lehet, hogy egy idő után felveszi a kapcsolatot a magyar rendőrség a másik országéval. Ettől függetlenül görénység másokat megkárosítani.
2023. febr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Alperes:))))


Szabálysértési\büntetőeljárásban inkább elkövető vagy terhelt, nem?

2023. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy gondolod hogy ez erkölcsös és normális dolog, és még el is követed, kívánom neked a kellemes és hosszadalmas börtönéveket. Ne gondold, hogy külföldön nem vagy lenyomzható, biztosan képzett informatikus is lehetsz, és eldobható bankszámlára(ilyen nem létezik) utaltatod a vételárat, hülyegyerek. Minden következmény nélkül? Sok sikert.
2023. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Persze. Csak azért azt ne felejtsd el, hogy ilyen esetben többnyire kiadnak egy nemzetközi elfogató parancsot, aztán majd véletlenül amikor utazni akarsz az egyik reptéren lekapcsolnak.
2023. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5# Igen, ez általában így szokott lenni. A külföldi rendőrségek listája magyar piti csalókkal van tele és még ott helyben is keresik, kutatják őket nagy erőkkel és sokszor még a reptérig sem jutnak el🤣🤣🤣

4# Ha akarnának le tudnának nyomozni, de gondolom a külföldi rendőrség együttműködése és az elővezettetés már probléma .

Egyébként van már bőven spórolt pénzem, ezért nem szorulok rá pár ezer Ft-ra. Itt csak az volt a lényeg ha akarnám akkor sajnos megtehetném minden következmény nélkül.

2023. febr. 12. 10:56
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező!


Akkor mesélek Neked egy történetet, egy hozzád hasonló pitiáner kis csalóról...


Szegeden lakott, sok-sok embert zaklatott. Mindig újabbnál újabb Facebook profilokat hozott létre, volt Ő Adolf Hitlertől kezdve Vlagyimir Putinig mindenki. Életveszélyesen megfenyegette a szegedi lakosokat és azt gondolta magáról, hogy Őt nem tudják elkapni míg végül egy szép napon össze fogott Csongrád megye pár rendőrkapitánysága és házkutatást tartottak nála, megtalálták a merevlemezeket meg mobilokat amikről a Facebook profilokat csinálta és most előzetesben van. Egy-két rablási meg egyéb ügyet is ráhúztunk, hogy biztosan kivonhassuk évekre a forgalomból. ;)

2023. febr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7# Annyi a különbség hogy én nem fenyegetnék, fenyegettem senkit, pedig az életben már nem egyszer lett volna rá okom, de ha egyszer megtenném akkor sem tudnának egy könnyen lenyomozni. Tudom hogy milyen eszközről, honnan és hogyan lehet az ilyet elküldeni ahhoz hogy ne lehessen bizonyítani. Email, IP cím, telefon helyrajzi és készülék adatok, alibi, térfigyelő kamerák stb... Én még nem voltam büntetve és már két éve jól fizető külföldi vendéglátós állásom van, csalásokra és rablásokra nem szorulok rá. Tehát légyszi ne hasonlítgass Szegedi pitiáner csalókhoz
2023. febr. 12. 13:19
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

#7

Úgy vagy te ügyész, ahogy én hóember :)

2023. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9, Levike, nyughass! ;)
2023. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!