Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez lopás lenne, ha azt ami...

Ez lopás lenne, ha azt ami ottmaradt pénzt is eltenném a visszajáróval?

Figyelt kérdés

Gyakran vonatozom, és igyekszem mindig automatából venni a vonatjegyet, mert 5%-al olcsóbb. Gyakran előfordul, hogy amikor bedobok érmét, vagy papírpénzt dugok be ahová kell és, ha többet tettem be, akkor a végén várom a visszajárót. Ki is dobja a visszajárót, de gyakran van olyan, hogy a visszajáró helyiségben ott van némi aprópénz. Tízes, húszas, van hogy ötvenes érme is, volt, hogy apróban 120 forint, aztán 200-asokat is láttam már ott. Egyszerűen sokan ennyire felelőtlenek nem kell nekik a pénz. Én azonban csak az én visszajárómat szoktam kivenni, ha ilyen van, a többit otthagyom.


Ha a többit is kivenném és rltenném, az lopás lenne?

Ha pl. ott menne egy rendőr, és mondanám, hogy más ott hagyta a pénzt, én meg eltettem, de kis aprók, akkor intézkedne az előállítás iránt is?



2023. febr. 23. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Akkor lenne lopás ha te szándékosan alakítanád úgy, hogy az előtted vásárló ne tudja kivenni a visszajárót.

Volt is erre sok szervezet, csoport, akik szándékosan úgy alakították az automaták, telefonok, pénzkiadó automaták nyílásait, hogy ne tudja kivenni a pénzét aki használta és később mentek vissza kiüríteni a szerzett zsákmányt. EZ lopás, akit elkaptak azt eszerint meg is büntették. Ez volt az egyik ok amiért kamerák kerültek a pénzautomatákra.

Ha ott menne a rendőr honnan a tökömből tudná, hogy te több pénzt vettél ki onnan, mint amit neked adott vissza az a gép?

Egy rendőr arra figyel fel ha feszegeted a gépet, ha láthatóan piszkálod a pénzkiadó részét - mert tudják jól, hogy miképpen szokták megkárosítani az embereket.

Ha ezzel elkapnak csúnyán megütöd a bokádat.

2023. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha a földön találsz egy 50-est, és elrakod, azt is lopásnak számítod?

Pedig pont ugyanaz a helyzet.

2023. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Az, még ha csak bagatell összeg is és emiatt nem foglalkozik vele senki. Ettől még elveszel valamit, ami nem a tiéd. Helyettesítsd be az 50-est mondjuk 1 millió forinttal. Ha te találsz ennyit, és elteszed, úgy hogy nem a tiéd, akkor igen. Bankautomatánál amikor valaki ottfelejti a felvett összeget, és a következő elrakja (mert nem húzza vissza a gép), szépek előkerítik az illetőket, és a szemfüles felet bizony megvágják.
2023. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Levike te ennél sokkabb több pénzt is eltettél már. Javaslom az online jegyet egébként, mert ott 10% jár.
2023. febr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ami ilyen közterületen heverő pénz, az mind az állam tulajdonának számít, akárki is hagyta ott.Ugyanez vonatkozik a földön elhagyott pénzre is.Persze a női öltözőkben a kabátzsebekben hagyott pénzekre ez nem vonatkozik :D

A lényeg az, ha ilyen pénzt elteszel, akkor az államot lopod meg! De úgyis lehet fogalmazni , hogy Orbán zsebéből veszed ki. Ő is ugyanezt csinálja Magyarországon, csak globális formában.Ő nincs büntetve, tehát ennek példájából kiindulva Magyarország törvényei alapján elvileg te is ugyanúgy megteheted!

2023. febr. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

“ Ami ilyen közterületen heverő pénz, az mind az állam tulajdonának számít,”


Ekkora hülyeséget remélem csak trollkodásból ír valaki. A földön talált pénz az ugyan úgy az elhagyó tulajdona. Nem rég volt pont egy poszt, hogy valaki x milliót hagyott el. Bejelentette és a meglévő összeg vissza is került hozzá mivel az övé


“ lényeg az, ha ilyen pénzt elteszel, akkor az államot lopod meg”


Egyáltalán nem minősül lopásnak. Semmilyen formában.

2023. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha 50 forintot elteszel így, azért előállítana a "rendőrség" (persze a gyakorlatban nulla az esély rá, hogy észrevegyék). Ha 1 millió forintot, azért nem.
2023. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
A kulcskérdés a szándék
2023. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, lopásnak minősül, de bőven szabálysértési értékhatár alatt van. Nem foglalkoznak vele az alacsony társadalmi veszély miatt.

Ha a földön találsz egy húszezrest vagy bármit azt a pénzt elhagyót illetné meg. Bejelentheted, de mivel elég kicsi a valószínűsége hogy jelentkezik a rendőrségen a tulajdonosa ÉS hitelt érdemlően be is bizonyítja hogy ő hagyta el így nincs relevanciája. Nagyobb összeg megtalálásakor már nyilvánvalóan más a helyzet.

2023. febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

“ Igen, lopásnak minősül”


Miért minősül szerinted lopásnak?

2023. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!