Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség egy kis súlyú...

A rendőrség egy kis súlyú lopás esetén miért képes ennyi időt beleáldozni a nyomozásba?

Figyelt kérdés

Sajnos január végén nem jót cselekedtem, és el is kaptak, emiatt eljárás van ellenem folyamatba. Egy büféből elvittem 15 ezer forintot, plusz 15 ezer forint rongálási kár keletkezett. Engem két napon belül kézrekerítettek és meggyanúsítottak. A bűncselekmény jogi minősítése : Szabálysértési értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége. Azaz benne van, hogy "szabálysértési", ami hangsúlyozza, hogy piszlicsáré egy ügy. Már több mint1 hó eltelt. Megjött az ügyben eddig keletkezett iratanyag. Olvasgattam a nyomozati iratokat és azzal szembesültem, hogy ugyan kisebb súlyú bűncselekmény, de nagy munkát fektetett bele több rendőr is. Másnap reggel bejelentés érkezett a rendőrségre, hogy feltörték a büfé faajtaját és a pénztárgépből 15.000 forintot vittek el. Kiszálltak a járörök, majd nyomozók is, ezt követően bűnügyi technikusok is. A bűnügyi technikusok indulása 8 óra 17 perc, kiérkezese 8 óra 45 perc, a szemle kezdete 8 óra 50 perc, a szemle befejezése 11 óra 27 perc. Ezalatt 85 fotót készítettek, a kamerát ecsettel letörölték, lefotóztákés ujjnyomat törletet vettek rola, mert az kézzel elfordítottam. Több tárgyról vettek ujjnyomot, valamint egy fémkilincsről dns törletet. Mindez több mint 2 és fél órát vett igénybe. Majd feljegyzés készült nyomozás elrendeléséről, ahol le lett vezetve, hogy a kamerán látszik egy férfi, aki elforgatta a készüléket, személyleírása bla.bla.bla..., felkutatása folyamatban. A nyomozók aznap egész nap kerestek, de másnap kapcsoltak le késő este a járőrök, mert én bolond két nappal később újra a városba utaztam. Én vallalom a felelőségem, együttműködő vtam, aminek látszólag a rendőrök is örültek. Cserébe megkaptam, hogy kihallgatás, rabositás után szabadon távozhattam.


Az iratokat átnézve, kiderül, hogy jan.26-án egesz nap milyen sok munkát belefektettek az ügybe, a technikusok órákat, a nyomozók meg egész nap.


Kérdésem az lenne, hogy egy ilyen kisebb súlyú bűncselekmény miatt, hogy lehet és miért fektet bele ennyi mu kát de hirtelen a rendőrség?


Gyilkosságnál.szoktak ilyeneket csinálni, és azt látom, h ebben a piti ügyben is halaszthatatlanul csináltát.



2023. márc. 3. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert ha futni hagytak volna, megint loptál volna, és talán már nem is ilyen keveset.
2023. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hasonlóságot találtak az ujjnyom törlet és a bűnügyi nyilvántartásban tőlem vételezett ujjnyomoktól. Az NSZKK nyomszakértő megvizsgálta. Díjjegyzék is készült. 16.570 forint.
2023. márc. 3. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Levike, megint be fognak varrni. A sitten már alig várják a haverjaid, hogy újra kezelésbe vegyék a púzódat, de legalább a gyógyszereidet beállítja az orvos.
2023. márc. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Csak nem Debrecen? És csak nem Levike?
2023. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A járőröktöl már már mondták, hogy nem lesz őrízet. Majd még mielőtt a nyomozó megjött, mondtam az idősebb járőrnek, hogy a nyomozó sem fog arrol dönteni, gondolom, hogy őrízetbe vesz, mert beismerő együttműködő vagyok, ettöl is függ. A fiatalabbik járőr ekkor ezt mondta, hogy "Meg, hogy milyen kedve lesz."


Mert kedvfüggő is, hogy ha jókedve van egy nyomozónak, nem veszi őrízetbe az embert, ha rossz, akkor őrízetbe veszi?

2023. márc. 3. 19:55
 6/10 A kérdező kommentje:
4. Nem, dehogyis. Kisújszállás.
2023. márc. 3. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden ügyet, minden ügy dokumentálását komolyan kell venniük.
2023. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első sorig olvastam csak a szokásos elfuserált kérdésed.


"Sajnos január végén nem jót cselekedtem..."


Sajnos? Sajnos??


Szándékos elkövetés volt, nem véletlen, hogy sajnálnod kéne!


Amúgy Gyula, te csak azt sajnálod mindig, hogy lebuksz, nem azt, hogy elkövetsz valamit.


Undorító ember vagy, az ilyeneknek a fejét szokás a fal mentén végighúzni az előállítóig.

2023. márc. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Micimacko67 ***** válasza:
Tudod kérdező, marha nagy szerencséd van...A mi településünkön a rendőrök a sima bolti tolvajokat is kezelésbe veszik a telefonkönyvvel! Rohadtul tud ám fájni amikor ismertetik a fejeddel a telefonkönyv tartalmát!
2023. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Csak tévedj egyszer felém levike. Megtudod milyen mikor “magadra huzod” a bilincset.
2023. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!