Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tiltja a törvény, hogy rendőrr...

Tiltja a törvény, hogy rendőrről fényképet készítsek?

Figyelt kérdés

Egyik este készítettem egy (egyébként tök homályos kivehetetlen) képet két rendőrről egy szórakozóhely előtt. Erre ők igazoltattak, kipakoltatták a zsebeimet, megnézték a telefonom, kitörölték a képet, stb, éppenhogy csak nem vittek be. Igazuk volt, tényleg lehet egy képért így megszivatni valakit?

(nem budapesten történt)


2010. okt. 6. 16:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Tilos olyanról képet készíteni, aki nem járult hozzá.
2010. okt. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
Polgári személyről se készíthetsz képet, akkor rendőrről még úgyse.
2010. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
de akkor engem sem lehet csakúgy lefényképezni, nem? mégis bárki megteheti következmények nélkül az utcán ha kedve támad, kezdve a térfigyelő kameráktól a mobilokon át a tv-s felvételekig meg a "partyfotókig"
2010. okt. 6. 16:42
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha ezt megteszik, és te nem járultál hozzá, perelheted az illetőt személyiségi jogok megsértéséért...de erről 1 ügyvéd többet tudna mondani.
2010. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
és egyébként jogos volt az eljárás? még meg is motoztak, sőt még a haverommal is ugyanígy jártak el aki odajött megkérdezni tőlük (teljesen normális modorral) hogy mit akarnak tőlem (ő nem látta hogy fényképeztem, ezért érdeklődött)
2010. okt. 6. 16:44
 6/26 A kérdező kommentje:
jó hát nem akarok következményt nem érdekel, már egy hete történt, nem akarok ügyet, csak érdekel hogy tényleg ez az eljárás ilyen esetben? mert még a fényképet megértem
2010. okt. 6. 16:45
 7/26 anonim ***** válasza:
Nem tiljtja. Csak nem publikálhatod a belegyezése nélkül nagy nyilvánosság előtt. Ha mondjuk otthon a falra kiakasztod az nem minősül nagy nyilvánossággnak, még akkor sem ha mindezt az előszobában teszed ahol minden hozzád látogató láthatja. De ha már netre akarod feltenni akkor a beleegyezését kell kérned. Ellenkező esetben beperelhet.
2010. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Je és ezért az eljárásért már feljelentheted őket ha tudod a jelvényszámuk.
2010. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

"és egyébként jogos volt az eljárás? még meg is motoztak, sőt még a haverommal is ugyanígy jártak el aki odajött megkérdezni tőlük (teljesen normális modorral) hogy mit akarnak tőlem (ő nem látta hogy fényképeztem, ezért érdeklődött)"


Nem, csak bűncselekmény alapos gyanúja esetén motozhat. Ha nem gyanúsított semmivel ezért is feljelentheted.

2010. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

"Tiltja a törvény, hogy rendőrről fényképet készítsek?"


És most erre a kérdésre válaszolok. Nem, sőt senki mással kapcsolatban sem tiltja. Kivétel, ha magánterületet kémlelsz. Közterületen fotót bármikor bárkiről készíthetsz mindössze a felhasználását szabályozza törvény.

2010. okt. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!