Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vádlottként, vagy bűnösként...

Vádlottként, vagy bűnösként elhagyhatom egy hónapra az országot?

Figyelt kérdés

Egy hónapja lebuktam jármű önkényes elvétele miatt, elkötöttem egy verdát, hülye voltam. Rendőrségi ügy lett belőle, meghallgattak, azt mondta a rendőr hogy egy 3 hónapig biztos nála lesz még az ügy, aztán majd továbbküldi vademelésre. Még egyszer ki leszek hallgatva, ezt is ő mondta, mert lesz még pár tényállás tisztázás, postai úton majd értesít. Egy hónapja buktam le tehát, még nem szólt, hogy menni kell megint, viszont nekem meló céljából holnap reggel mennem kel külföldre. Április közepén jövök haza, ezt a melót nem halaszthatom el.

Kényszerintézkedés alatt nem vagyok, ezért úgy gondolom elhagyhatom magyarországot, de ez az én gondolatom. Egy tértivevényes levélben jeleztem adatokkal, hivatkozásiszámmal, hogy nem leszek itthon munkavégzés céljából és, ha ki akarnak hallgatni, azt április vége után tervezzék. Jogilag is elhagyhatom az országot, ráasásul hogy tértivevényes levélben jeleztem?



2023. márc. 14. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Be kell jelentened.
2023. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bejelentettem írásban, levélben ezt mondom.
2023. márc. 14. 19:22
 3/10 DK-s ***** válasza:
66%

Baxki.


Te most tényleg azt képzeled, hogy előírásokat fogsz kiadni a rendőrségnek?!


Qrvára nem fogja érdekelni őket. Ha beidéznek és nem jelensz meg, először elővezetés, utána elfogató parancs.


Hogy te szóltál?! Kinek "szólogatsz" te?


Nagyon elnézted, hogy "hányas a kabát".

2023. márc. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 DK-s ***** válasza:
74%

Ha esetleg be mész a rendőrségre, és az előadód ÍRÁSBAN engedélyezi hogy -tól -ig eltávozhatsz, arra azt mondom hogy korrekt.


De hogy te csak úgy bejelented neki?!


XDXDXDXDXDXD

2023. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Levike, jó hülye vagy, most így külföldön is megismernek majd a rendőrök :D
2023. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A heverokkal összejöttünk picit bandázni. Nos nem reggel, hanem este megyek, mert akkor indul a közvetlen járat. Haverok is mondták, hogy bszki, miért nem telefonon hívtam fel az ügyintéző rendőrt. Nos régen volt egy pár közúti szabálysértésem, volt hogy telefonáltam az adataim mondtam, az ügy sorszámát, mégis azt mondták, hogy telefonon semmilyen információt, témát nem intézünk, mert így nem hivatalos, bárki lehet a vonal túlsó végén. Akkor hangsúlyozták is, hogy írásban keressem meg, azt aki meghozta a bírságot. Gondolom ismerős nektek is, hogy telefonon nem tudunk hivatalos ügyet kérdezni/válaszolni. Ez most nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, (első bűntény) de ugyanúgy a rendőrségen egy rendőr intézi és mivel a telefon nem hivatalos, ezért tértis levélben írtam. Személyesen kicsit messze lett volna, mert ez Bács Kiskun megye, amelyik rendőrség meg végzi a nyomozást az Fejér megye. Távolság miatt szerintem a hivatalos levél jó. Most akkor, ahogy fentebb írtad, hogy engedélyt kell kérni, inkább addig ne menjek? Olyanez mint a kisiskolás, hogy engedélyt kell kérni a tanárbácsitól, hogy kimehetek vécére? XD...
2023. márc. 15. 00:57
 7/10 anonim ***** válasza:

3!


Azért ez nem teljesen így működik!


Sztem ki mehet külföldre.


Csak nem árt ha van egy ügyvéd, aki közvetít a rendőrség és a gyanúsított között.


Most ezért nemzetközi elfogatóparancsot biztosan nem fognak kiadni.

És bizonyos esetekben arra is van lehetőség, hogy írásban beadja a vallomását.

De ehhez már kell egy ügyvéd, aki kapcsolatot tart mindkettő féllel.

2023. márc. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha expressis verbis nem tiltottak el a külföldre utazástól, akkor utazhatsz. (Amit jogszabály, előírás nem tilt, az megengedett). Az más kérdés, hogy ehhez az időponthoz a rendőrségen mit szólnak. Ilyenkor mutatják meg, hogy ki az úr a háznál. És NEM te vagy.
2023. márc. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 DK-s ***** válasza:
75%

#7-nek:


És akkor most térjünk át a gyakorlati oldalra:


Ha az előadó engedélye nélkül távozik külföldre, és a magyarországi címére kiküldött szabályszerű idézésen nem jelenik meg, akkor elővezetését rendelik el.


Ha az eredménytelen, akkor elfogatóparancsot adnak ki.


Az előadónak a legkevésbé sem kötelessége mindenféle üzengetést figyelembe venni, és a körülményeket tekintve szerintem még be is fog "rágni".


Tehát nem vitatom hogy joga van -e külföldre utazni?


Saját felelősségre. #8 nagyon jól fejtette ki a lényeget.



#6-nak (kérdezőnek):


Itt a remek alkalom hogy megtanuld, hogy mi az a felelősség-tudat. Mert úgy látom hogy erre még nem került sor.


Nem muszáj mindenféle engedélyt kérned, hisz nem vagy kisiskolás, igaz?


A rendőrségnek sem kötelessége hozzád igazodni. Megoldják hogy kéznél legyél, ha kellesz. És ha külföldről kell visszarángatniuk, onnantól az előzetes letartóztatás "szökés-elrejtőzés" feltételét teljesítetted, vagyis előzetesben maradsz az ügydöntő határozat meghozataláig. Vagyis az ítéletig.


Eszem-megáll. Megfújod más kocsiját, (én meg majd elhiszem hogy csak kocsikázni akartál) és még te akarod beszabályozni a rendőrséget, hogy mikor, és hogyan járjanak el ellened?


Neked teljesen "elmentek otthonról"?!

2023. márc. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" ha ki akarnak hallgatni, azt április vége után tervezzék.."


Ez nem így működik, mester!


A nyomozóhatóság dönti el, hogy mikor hallgat ki, nem te mondod meg.


Kimehetsz, külföldre utazhatsz, ha nem eddig nem kerültél olyan kényszerintézkedés hatálya alá, ami ezt nem engedné.


Egyetlen korlát van: Be kell jelentened a külföldi tartózkodási címed az ellened eljárást folytató hatóságnak. Erre 3 napod van (naptári nap, nem munkanap!)

Ha nem teszed, előállítható, majd elővezethető vagy és bűnügyi költség.

2023. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!