Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Véletlen lopás!!! Kihívják a...

Véletlen lopás!!! Kihívják a rendőrséget, vagy értékelni fogják a becsületemet?

Figyelt kérdés
Eddig nem loptam, de tegnap véletlen igen. Nos a lopás az szándékos, nem létezik véletlen lopás, velem mégis megtörtént tegnap. Bementem a spárba siettem is, nem mindenki szokott kosarat venni, ha két három dolgot vásárol, amit kézben meg tud fogni, így én sem vettem tegnap kosarat. Bementem kenyér, tej, kávé, ásványvíz, és a legvégén egy completta tejpor ami 999 forint azaz egy ezres. Már a kezemben mégsem fértek a dolgok, a tejport beletettem a zsebembe, hogy majd a pénztárnál kiteszem a szalagra. Az mindegy, hogy hova tesszük addig, csak a pénztárnál ki legyen fizetve. Sokan álltak, egy pénztár is vopt, siettem, mert haza akartam még érni, mert mentem éjjszakára melózni, nagyon ki volt számítva az időm, ott izgultam, hogy elérem a buszt, ha hazaszaladok nem, de csak haza kell menni, de csak két percet tudok otthon lenni... Aztán megnyílt egy másik kassza, mert sokan voltak ugye és odamentem, már ott első voltam, kifizettem, szatyrot vettem és a kifizetett termékeket beletettem a szatyorba és mentem. Otthon észrevettem, hogy mi a franc van a zsebemben, hát a tejpor. Na ezt nem fizettem ki és a blokkon sincs rajta, sietségemben elfelejtettem elővenni a zsebemből. Mégsem csipogott be, a biztonsági őr sem jött oda, pedig ott ül mindig a bejárat mellett a kameráknál, tegnap is ott ült és tüzetesen figyelte a monitorokat. Azt nem értem, akkor miért nem szólt. Mivel a becsület nálam fontos, ezért ma vissza(MENNÉK), a blokk is megvan és odamennék az őrnek szólni, elmondani, hogy tegnap hogy jártam. Bármit mondunk, ez lopás volt. Arra lennék kíváncsi, hogy lopásért rendőrt hív, vagy a becsületet is szokták nezni és nem valószínű, hogy kihívják, hanem díjjazzák a becsületem és utólag kifizetem és oké lesz minden?

2023. márc. 28. 15:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Ez az önsorsrontás tipikus esete, az őr nem rendőrt fog hívni, hanem a már nem létező elmegyógyintézetből ápolókat vagy jobb esetben elküld a jó édesanyádba, hogy minek akarsz te őneki pluszmunkát adni meg kellemetlenkedni.....
2023. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Az elmegyogyóban nagy a leterheltség nem visznek be mindenkit csak úgy
2023. márc. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Utólag ebből már nem lehet semmi. Ha a kasszánál kapnak el akkor lehet intézkedni ellened.

Csipogni meg jó hogy nem csipog. Vonalkód nem csipog be, mágnes ragasztó, meg egyéb biz-baszok tudnak csak riasztani.


Ha nagyon zavarja a lelkiismereted, akkor magaddal viszed legközelebb és kifizeted.

2023. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Nekem tetszik, hogy ilyen becsületes vagy. :) Én egyszer kocsmába vittem vissza másnap söröskorsót, mert a haverom lenyúlta előző este. Én is féltem, hogy mi lesz, de csak megköszönték és mondták, hogy jófej vagyok.
2023. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Shai-Hulud ***** válasza:
60%

Mindenesetre tisztelni való ez a fajta becsületesség...

De nyugodj meg, semmilyen negatív retorzió nem fog érni. A dolgozók meg fogják köszönni, ha visszaviszed a "lopott" árut, vagy ha kifizeted utólag... (az más kérdés, hogy mennyire néznek hülyének emiatt)

Hidd el, egy leltárkor sokkal magyobb hiányok szoktak kiderülni, mint egy tejpor - és azt is túlélik valahogy a boltok.

Elméletben persze teljesen igazad van, ha tévedésből nem fizettél ki valamit, illenék visszamenni és utólag kifizetni. De ez az a fajta becsületesség, amit senki nem fog igazán értékelni.

Légy boldog az "ingyen szerzett" tejporral :-)

2023. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugtatja a lelked, menj vissza kifizetési szándékkal. Lehet, hogy csak legyintenek majd egyet, hogy egészségedre, "legrosszabb esetben" kifizettetik. Balhét nem hiszem, hogy csinálnak.
2023. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják kihívni a rendőrséget. Csak néznek majd egy nagyot, hogy ilyen is van. Egyébként ha tartasz bármitől is, akkor magaddal viszed a terméket, nem szólsz róla senkinek és a boltban előveszed, beteszed a kosárba és a pénztárnál kifizeted. És akkor a becsületed is megmarad és nem is gondolnak szelesnek.
2023. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Engem lelomboz, hogy a mai Magyarországon becsületesnek lenni az átlag kommentelő szerint 'önsorsrontás, elmebaj, hülyeség, teher'.
2023. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Voltam, ma is vásárolni, egyből az örhöz mentem, vittem origináltan, blokkot, elmondtam a szitut, nem az volt aki tegnap, de megköszönte, és hozzátette, hogy ezt nem tekinti lopásnak, mert aki lopni akar az azért lop, hogy ne fizesse ki és nem menne vissza. Szólt a boltvezetőnek, hogy ki akarok fizetni egy tegnapi árut, és mikor mondtam, hogy tegnap miért történt ez, értékelte a becsületem és meglepő dolgot mondott, hogy nem kell kifizetni, ez így ajándék, amiért őszíntén visszamentem és ilyen becsületes voltam.
2023. márc. 28. 21:04
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

Levike jó útra tért.


Vagy csak minket akar meggyőzni ezzel a megható mesével.

2023. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!