Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tegyek, hogy ne járjak...

Mit tegyek, hogy ne járjak rosszabbul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy vidéki kisváros, ami annyira kicsi, hogy még csak a falu címet sem kapta meg. Szüleim hoztak ide, amikor 11 éves voltam, azóta legalább ugyan annyi idő eltelt és minden csak egyre rosszabbra fordult.

A ház tele van penésszel, a penészallergiám erre nem nagy segítség, emiatt folyton rosszul vagyok. Szorongok, súlyos migrénes vagyok és valószínűleg több agyi elváltozást is okozott az ittlétem és a 10 éve tartó megállás nélküli stressz és fájdalom emiatt minden munkahelyről kiesek pár hét után és az egyetemről is el kellett jönnöm mivel képtelen voltam teljesíteni bármennyire is falat kaparva el akarok innen jutni.

A folytonos szorongásomra és rohamokra amiket a migrén okoz az is rátesz, hogy nagyjából három éve a szemben lévő házba új lakók költöztek akik a legfőbb kissebbség tagjai. Van három gyerekük, mindhárom itt kerekedett ha jól láttam. Éjjel-nappal bántalmazzák őket, senki nem tesz semmit a faluban. A csávó folyton ordibál és mindenkit fenyeget, körözik (ha jól tudom mert csak hallottam, de gyanúsan állt letakarva az autó utána hónapokat) cserbenhagyásos gázolásért, mindenkinek nekimegy mindegy, hogy hol van éppen és mindenhonnan lopkod. A nő ugyan ezt csinálja csak róla kevesebben tudnak. Az egész telek olyan lett miattuk mint egy szemétlerakó.

Természetesen szeretném őket feljelenteni és a gyermekvédelemnek is szólni, VISZONT nem szeretném, hogy kiengedjék vagy engem találjon meg és rosszabbul járjak mert utána nem csak, hogy folytatódni fog, de még én is nagyobb veszélyben leszek. A névtelen bejelentést hamar kibogarásszák, mivel én voltam az egyetlen az utcában aki nem volt hajlandó barátkozni velük és hozzájuk sem szól mióta meg lettem fenyegetve, hogy meggyilkol mivel egyszer kivittem a kukát amikor már sötét volt és ugye ez zajjal jár, persze nem annyival, mint amennyivel ők járnak minden egyes napon.

Bármilyen megoldás arra, hogy eltűnjenek végre? Arra is gondoltam, hogy az óvodában vagy az orvosnál jelzem ezt, hogy ne én tegyem a bejelentést de itt olyan jóhiszeműek, hogy a mondat úgy indulna, hogy szólt XY..



2023. máj. 31. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Passz. Polgármester?

Családsegítő?

2023. jún. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod otthagyni azt a nyomorult helyet?


Az idióta szembe szomszéddal együtt?

2023. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig csak az a megoldás, hogy keresel egy jobban fizető helyet, megmaradsz legalább 3 hónapot és utána keresel egy lakhatóbb albérletet.
2023. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én felvennék hitelt is ha ez az Ára és lelépnék egy nagyobb varosba. Itt pozitív dolog úgy se fog történni veled.
2023. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttem megteszem a feljelentést, összedobtam egy kis szöveget, ezt így elfogadják várhatóan?

(a költözés amint lehet megtörténik, csak alig tudok valamit összekuporgatni itt)



Tisztelt Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-Főkapitányság!


Feljelentést szeretnék tenni a lakcím alatti lakosok ellen, továbbiakban: szomszédaim.


Ezúton szeretném kérni a személyem és a tanúm személyének bizalmas módon való kezelését, kérem az eljárás során az iratokon az adataink ne szerepeljenek, azokat csak a hatóságok ismerhessék meg.


A szomszédaim, mióta visszaköltöztem a házamba a párommal, megkeserítik az életünket. Amikor éppen nincsen tél vagy felhőszakadás, minden egyes nap ordítanak egymással és mindenkivel aki nekik nem a teremtett alattvalójuk. Én kezdettől fogva nem szimpatizáltam velük, értsd: nem engedtem kapun belülre és volt, hogy nem válaszoltam amikor a kapuhoz hívtak, hanem bementem a házamba inkább, de sosem viszonoztam a hozzáállásukat. Ennek köszönhetően többször is megfenyegetett a férfi az utca túloldaláról, hogy idézzem "megöllek te nyomorult, csak kapjalak el", tette ezt akkor is, amikor sötétedés után raktam tele a kukánkat egyik nap, mivel napközben nem értem rá és másnap reggel hajnalban jött a szemétszállító. Az egészségem annyira megrontották, hogy jelenleg is kivizsgálás alatt van az állapotom, mert semmi sem segít, hogy elviseljem őket, élhetőek legyenek a mindennapjaim. Jelenleg migrén rohamokkal kezelnek, amit ront a zaj és a félelem velük kapcsolatosan. Amennyiben szükséges, elküldöm a zárójelentésemet is, ugyanakkor abban nem mondtam el, hogy ilyen állapotok vannak mellettünk, mivel féltem a következményektől.


A három gyerekükből kettőt, akik már idősebbek, mint fél éves kor, rendszeresen a tűző napon hagytak, emiatt szinte fehérre égett az idők során az egyik haja, mindennapos a velük való ordibálás és az egy karon történő rángatásuk a levegőben amikor látszólag ki akarnak menni a kapun kívülre egy-egy bántalmazás után. A körülmények nekik sem megfelelőek amennyire meg tudom ítélni, a telek egy szemétlerakóra hasonlít, belül nem voltam sosem, mióta ők laknak itt. Volt, hogy nem volt bekötve a villamosáram sem, természetesen elbújtak és nem akarták beengedni a kiérkező végrehajtókat, emiatt ők csak levágták a vezetéket a villanyoszlopról.


Kérem körültekintően vizsgálják ki az ügyet, képesek manipulálni sok mindenkit és hazudni a nyilvánvalóról is, ahogyan eddig azt tapasztalhattam. Bizonyítékokból nem sokat tudtam összegyűjteni sajnos, mindig inkább igyekeztem a házamba ahelyett, hogy nekiálltam volna hangfelvételt készíteni és kint maradni az utcán egy-egy fenyegetés után. A biztonsági kamerákat pedig nem szereltem fel két hete sem, emiatt nincs sok felvételem, azokon is kérem, hogy a hangra figyeljenek, látszani nem látszik semmi sem. Az ok, hogy nem hamarabb tettem meg a feljelentést egész egyszerűen a félelemmel kapcsolatos, hogy nem fog velük semmi sem történni, csupán még jobban megkeserítik az életünket, esetlegesen ránk támadnak.


A tanú a párom, név, e-mail cím, mindennek szemtanúja volt.


Kérem válaszoljanak, ha megkapták a levelemet és amennyiben módjukban áll tájékoztassanak a várható eseményekről, kimenetelekről.


Köszönettel, jómagam

2023. jún. 12. 00:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Cséry Eszter esete tök hasonló.

De ő ezt sem vallaná be, inkább homokba dugja a fejét.


Igen, ágfalvi ismerőseink... 😝

2023. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


"Feljelentést szeretnék tenni a lakcím alatti lakosok ellen, továbbiakban: szomszédaim."


Fel kéne őket sorolni név és lakcím szerint, legalább mellékletként...

az úgy, hogy szomszédaim, nem jó.



A tanu adatainak zárt kezelését - ezesetben - csak a tanú kérheti.

De itt nem csak ez az egyetlen gond....


"A három gyerekükből kettőt, akik már idősebbek, mint fél éves kor, rendszeresen a tűző napon hagytak, emiatt szinte fehérre égett az idők során az egyik haja, mindennapos a velük való ordibálás és az egy karon történő rángatásuk a levegőben amikor látszólag ki akarnak menni a kapun kívülre egy-egy bántalmazás után. A körülmények nekik sem megfelelőek amennyire meg tudom ítélni, a telek egy szemétlerakóra hasonlít, belül nem voltam sosem, mióta ők laknak itt. Volt, hogy nem volt bekötve a villamosáram sem, természetesen elbújtak és nem akarták beengedni a kiérkező végrehajtókat, emiatt ők csak levágták a vezetéket a villanyoszlopról."


Ez nem tárgya a feljelentésed alapjának, és így nem a rendőrségre tartozik. Teljesen irreleváns.


Nincs benne, az a konkrét kijelentésed, hogy kívánod a felelősségrevonásukat a megnevezett elkövetőknek.

2023. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül annyi történt, hogy kijött a helyi rendőrkapitányság illetékes nyomozója, elmondta, hogy semmit nem tudnak ezzel kezdeni ameddig nem jön rendszeresen a kaput verni bizonyíthatóan, szóval magamra maradtam ezügyben.
nov. 22. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!