Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr elfogadja a diákigazo...

A rendőr elfogadja a diákigazolványt igazoltatásnál? Nem szoktam magammal vinni az irataimat csak a bérletemet és a diákomat. Illetve ha be akar vinni és én ellenszegülök akkor mit csinálhat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
A diákigazolvány nem használható személyazonosításra. Személyi, jogsi vagy útlevél viszont igen.
2010. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Saját tapasztalataim alapján igen. Egyetemi éveim alatt buliból hazafelé nem egyszer igazoltattak a rendőrök (a környéken sok volt a balhé, ezért szinte minden napos volt ott az igazoltatás) és nálam is csak diákigazolvány volt. Mindig morogtak, hogy legközelebb legyen nálam személyi, de következő alkalommal is ugyanúgy elég volt. Egyedül az anyám nevét kérdezték meg, mert az ugye nincs rajta a diákon. Beszóltak a központba és kb. egy perc után mehettem is tovább (egyeztek az adatok).
2010. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha be akar vinni, felejtsd el az ellenszegülést! Olcsóbban megúszod.

A jogszabály nem foglalkozik azzal, hogy te mit szoktál magaddal vinni. Előírja, hogy mit KELL magadnál tartanod. Ha tetszik - ha nem.

2010. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként szerintem a diákok 99%-a nem hord magánál soha személyit, mert minek. Én se.
2010. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod igazolni a személy azonosságodat amit elvileg diákkal nem lehet és mondjuk egy nagyon köcsögöt fogsz ki akkor még be is vihet. Ellenszegülni meg ordibálni nem érdemes vele mert hidd el tudja hol kell megütnie és nem fog látszódni a nyoma. Mondjuk ha nagyon durvulna csak annyit kell mondani szépen hogy vérzékeny vagy kapásból elenged a szorításból (de ez csak akkor aktuális ha le állsz vele vitázni éjszaka )
2010. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú h akedves magyar rendőrséggel kapcsolatban ilyenen kell gondolkodni .... és ez csak a realitás tényleg
2010. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
De miért olyan nehéz egy személyit magadnál tartani? A diákos tok másik felébe pont belefér, és elé betolhatod a bérledet is.
2010. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
Szomoru, hogy 2010 ben felve kell a fiataloknak kimenni az utcara mert a rendor megallithat (szabad mozgasodban korlatozhat ha rovid ideig is ezt hogy gondoljak?) eloallithat mert csak diakkal igazolod magad (hu esetleg helyszini fejloves nem jobb?) es mindezt egy demokratikus orszagban 2010-ben! Szamtalan orszagban rad se nezhet a rendor amig nem csinaltal semmit, a korozott szemelyek meg nem sajat irataikkal igazoljak magukat stb. egyebkent meg nem hallottam olyan kemenybunozorol akit utcan setalgatva igazoltatva vettek orizetbe, legtobb esetben kommandos akcioval utnek rajtuk vagy a hataron (reptereken) fogjak le oket
2010. okt. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 doboszoli ***** válasza:
86%

04:05-ös

Nem kell lázadozni, bár ez a koroddal együtt jár.

Annyira egyszerű: Tartsd magadnál a személyidet, és senki sem fog "fejbe lőni". Vágod a megoldást?

2010. okt. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
3%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:38


Nincs szemelyim (ID-m van) tudod ahol en elek ott ismeretlen fogalom az igazoltatas meg a hasonlo dolgok. Senkinek se kotelezo szemelyeviel jarkalnia ez a szemelyis meg igazold magad amolyan komcsi vivmany..

2010. okt. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!