Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Tisza Párt változtatna a...

A Tisza Párt változtatna a rendőrképzésen, amit én is később szeretnék elkezdeni?

Figyelt kérdés
A Tisza Párt által tervezett kormány felvetette annak lehetőségét, hogy változtatnának a jelenlegi, mindössze 10 hónapos rendőrségi képzésen, mert szerintük ez túl rövid ahhoz, hogy megfelelően felkészült, szakmailag és mentálisan is stabil rendőrök kerüljenek ki a rendszerből, ezért elképzelhetőnek tartják a képzési idő meghosszabbítását, valamint a gyakorlati és pszichológiai felkészítés erősítését annak érdekében, hogy a rendőrök jobban kezeljék a valós helyzeteket és növekedjen a közbiztonság színvonala, miközben én is úgy tervezem, hogy majd csak sok év múlva szeretném elkezdeni ezt a pályát.

ápr. 20. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
toka tábornoknál okosabb ember nem lehet
ápr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
A rendőrnek először is sorkatonai szolgálatát kell teljesítenie.
ápr. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van eszük igen, változtatnak rajta, de nehéz a helyzet mert eddig boldog-boldogtalan, tetkós, c-type is inkább rendőrnek állt mint operátornak, az állóképességi követelményt meg egy aktívan súlyzós edzést végző ember, repetának megcsinálta, eddig.

Viszont ha szigorítanak, akkor meg csak maréknyi rendőr jut el az esküig, de ők jobban fognak teljesíteni mindentéren.

ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Jó rendőrökre szükség lesz, elég sok az anarchista őrült itthon.
ápr. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, ezt hol hallottad, mert nekem új.
ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 10 hónapos képzés JÁRŐRKÉPZÉS kb. OKJ.


Ahhoz hogy tényleg rendőr légy egyetemre kell menni aztán lehetsz bármi.

Nem fognak változtatni rajta.

ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ahhoz hogy tényleg rendőr légy egyetemre kell menni aztán lehetsz bármi."


Ez így nettó baromság.


A tiszti beosztáshoz valóban kell az egyetem, de a tiszthelyettes (zászlós) állománycsoporthoz nem.


A 2 éves rendészeti technikum iskolai feltétele az érettségi, míg szerződéses határvadász - gyakorlatilag - már általános iskolával is lehetsz.


A 10 hónapos járőr (útlevélkezelő) képzéshez is kell az érettségi.


Elméleti síkon most is van arra lehetőség, hogy a 10 hónapos után valaki elvégezze a 2 évest és így "teljes értékű" rendőr legyen rendészeti technikumi végzettséggel.


De ennek a realitását inkább hagyjuk.

ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még kevesebb rendőr lesz ha megszüntetik a 10 hónapos villám képzést.
ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja megszüntetni a 10 hónapost.


Miért tenné?


Kizárólag csak ez a képzés a realitás annak, aki - az életkoránál fogva - már sem az NKE, sem a technikumi képzésben nem vehet részt, de mégis rendőr akar lenni.

ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ha egy Tisza világ applikációban regisztrált személy nem ellenőrizte, hogy a kormányközeli média által hivatkozott linkelt hozzáférést segítően az...

Ha mindenki adatait ellopták, aki az appon regisztrált, akkor még csak ellenőrizni sem kell mindenki érintett károsultként.

Ha a Tisza nyerne akkor szigorítanák a rendőrséghez bejutást?

Rendőr szeretnék lenni , és van ez a 10 hónapos képzés ami nagyon jó! Csak félek hogy a Tisza ezt elvenné

Az új Tisza-kormány felvizsgálja majd a parancsnok mutyit is?

Szabó Sándor rendőrségi szakértő is beszél róla ,hogy lojalitás és ismertség alapon vannak kinevezve a parancsnokok, nem pedig tehetség alapon.Nekem is ez a személyen tapasztalatom középfokú végzetséggel a fideszes haver ki van nevezve parancsnoknak több 1 millió forintos fizetésért.

Ilyen eseteben a Rendőrség miért nem vette őrizetbe azonnal az elkövetőt?

Szegény Péternek komoly, súlyos sérülései is lehettek volna.Egy digitális harcos egy teli doboz sört akart hozzám vágni a gyönyörű gyulai várnál tartott rendezvényünkön.De nem csak sunyi volt, hanem célozni sem tud.Nem haragszom az úrra. Megmondom őszintén, inkább...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!