Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történik egy szembesítésen?...

Mi történik egy szembesítésen? Muszáj megjelennem, ha beidéznek? Mondhatom azt, hogy nem szeretnék ezzel kapcsolatban semmit se mondani? (a legjobb barátom ellen kéne tanúskodnom)

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Megjelenned muszáj, ha beidéznek. Meg fognakmbírságolni, és rendőrökkel is bevitethetnek.

A szembesítés úgy zajlik, hogy élőszóban elmondod, te hogy láttad az esetet,amiért beidéznek. Ha ellentmondás van a vádlott és a tanú között,akkor szembe kell vele fordulni és azt mondani:én máshogy emlékszem, így és így történt...ennyi.

2011. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt, idézésre kötelező megjelenni, ellenben az elővezetésedet rendelhetik el, vagy rendbírságot szabhatnak ki. Másrészt, ha szembesítésre idéznek be, akkor elvileg te már tanúskodtál. Mert szembesítést akkor rendelnek el, ha a vádlottak, a tanúk vagy a vádlott és tanú vallomásai közt lényeges eltérések vannak.
2011. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 doboszoli ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz kiszúrni a haveroddal, minden második szavad az legyen: "úgy emlékszem, de nem biztos", nem emlékszem,

régen volt, tanúkihallgatáskor úgy tűnt, ahogy mondtam, de már nem vagyok biztos benne."

Arra vigyázz, hogy ne tudják rád húzni a hamis tanúzást, mert akkor sz@rban vagy.

2011. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
ugye ugye ezért nem kell bemártani senkit, gondolom te mondod hogy ő volt ő tagad,és most a szemébe kell mondanod hogy de igen is te voltál,elég szar a helyzet de magadnak csináltad
2011. jan. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!