Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Alapjaiban véve mi a gond a...

Alapjaiban véve mi a gond a rendőrséggel azok szerint, akik szidják?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy így meg úgy sz*r a rendőrség, hülyék a rendőrök, és ők is ugyanúgy bűnözők.


Én ezt nagyon nagy hülyeségnek tartom, képzeljétek el, mi lenne itt rendőrség nélkül.

De most komolyan, mik azok a dolgok, amik tényleg nagyon súlyos hibák a rendőrség rendszerében? És ezeket hogyan kellene orvosolniuk?

Csak mert az átlag rendőr aki járőrszolgálatot teljesít, nos, ő sem maga dönti el a büntetés fajtáját és mértékét, neki is elő van írva. Ergo nem értem, hogy őket miért szidják annyira...


Köszi előre!


2011. febr. 13. 09:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%
Nekem személy szerint nincs rossz tapasztalatom velük sosem büntettek meg csak néhányszor igazoltattak egy baj van velük szörnyen mogorvák kötelezni kéne őket mint az eladókat hogy mindig mosolyogniuk kéne.
2011. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

hááát hidd el h vannak közöttük olyanok, akik...

De egyébként a munkájukkal nincs olyan nagy gond, a probléma inkább az, h nem hagyják őket dolgozni, nem megfelelőek a törvények.

Hidd el, ha rajtuk múlna nem csinálnának egyes kisebbségiek ezt, amit most csinálnak:)

2011. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%

Tudod ez úgy van,hogy a normális ,rendes embereknek nincs problémájuk a rendőrökkel ,a rendőrséggel.

A zűrös manusokra jellemző,hogy állandóan összetűzésbe keverednek a rendőrséggel,ők szokták szidni, anyázni őket.

Csak figyeld meg, például egy 30 éves ,kétgyerekes ,tisztességes családanya az soha nem mondja ,hogy ilyen vagy olyan gondjai lennének a rendőrökkel.

2011. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

1: Alacsony rendőri nívó. Engem egy olyan ne igazoltasson, akin látom, hogy azért ment rendőrnek, mert nem akart a malomban őrölni. Az külön "öröm" amikor valami tájszólásos borsodi akar keménykedni.

2: Kádárista mentalitás. Sajnos a rendőrségen annyi volt a rendszerváltás, hogy áttértek az urazásra.

3: Jó részük politikailag elfogult.

2011. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
64%

személy szerint nincs bajom velük. viszont vannak érdekes dolgok. pl van olyan hely ahol egy diszkót próbáltak lebuktatni az önkormányzattól mert az 18 éven aluliaknak adott piát, plusz krva hangos volt.


nos. Mi ilyenkor a helyes eljárás? Mennek a hivataltól rendőri kísérettel ugye? Hát nem. Mivel rendőr a kidobóember ott, és a rendőrségtől azonnal leadják a drótot, hogy ellenőrzés lesz.


Arról már nem is beszélve, hogy a cigókat ha nem muszáj, nem zaklatják.

2011. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Engem konkrétan nem büntettek meg, nem is hiszem, hogy lenne miért, de sokszor azokat se büntetik meg, akiket kéne (egy bizonyos körtől ők is félnek... egy bizonyos rétegük lefizethető... hm...).
2011. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%
korrupt és nem akarja ellátni a feladatát - fánkot zabálni egyszerűbb
2011. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
11%

Most aki panaszkodik, hogy a cigányokat nem büntetik annyira: kérdem én, te mernéd? Pláne, hogy a törvényi háttér olyan, hogyha fegyvert használsz, téged csuknak le? Odamernél menni húsz cigányhoz, (egyedül, vagy a társaddal, tudva, hogy fegyvert, sőt, még szinte erőszakot sem használhatsz, mert téged meszelnek el) hogy enye-benye, nem szép dolog amit csináltok? Legjobb esetben oldalba röhögnék, mert őrölteket minek bántani...


Arról nem is beszélve, hogy annak a rendőrnek is van családja, esetleg gyereke, barátai... És sajnos itt tartunk, hogy félteni kell őket.


Na, most az egyszerű közrendőr mit tegyen? (Mert őket szokták szidni, véletlenül sem a politikust, meg a rendőrfőnököt, aki tehetne is valamit...) Bizony, én is olyan széles ívben kerülném az ilyen helyzetet, ahogy lehet. Az egy dolog, hogy velem mit csinálnak. De hallottunk már olyanról, hogy a családdal mi történt. És kétlem, hogy bárki, aki szidja őket, fel merné áldozni a családot...


A kommandós megint más (na, de őket be is merik vetni adott helyzetben) ő az arctalanságával szinte biztonságban van. De azért, hogy nézne ki, ha a kommandót vetnénk be olyan esetben, ahol lehet, nem is történik semmi?


Arról nem is beszélve, hogy azért nem egy olcsó dolog, és azért nem tobzódnak Magyarországon a kommandósok annyira...


Meg hat másodperc múlva az egész világ sikítozna, hogy milyen egy mocskos és rasszista ország vagyunk...

2011. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%

"(egy bizonyos körtől ők is félnek... egy bizonyos rétegük lefizethető... hm...)."

- Igen. Hát bizony ők is emberek.


dubiis libertas:

- Ne haragudj, de ebben nagyon nem értek egyet veled. Attól, hogy valaki alacsony műveltségű, vagy éppen "tájszólásos borsodi", teljesen jól el tudja dönteni, hogy te vagy-e a körözött tyúktolvaj, vagy nem (vagy hogy 120-szal mentél-e a 30-as táblánál).

A kádárista mentalitás vajon miben nyilvánul meg? Látszik, hogy nem sok közöd van a rendőrséghez. Az elmúlt 20 évben ott legalább 4 rendszerváltás volt... Kevesen vannak, akik mindet túlélték (szakmailag).

A politikai elfogultság pedig MINDENKIRE jellemző. Rád is, rám is. És persze a rendőrre is. Az a fontos, hogy a személyes elfogultsága ne befolyásolja a munkáját. Engem bevallom sokszor bírságoltak meg, sok munkát csináltam rendőröknek, dolgoztam együtt sokszor velük. Szóba se jött a politika... Nem ez volt a téma.


Pedro

2011. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
11:43 - A rendőr RENDŐR, én meg nem vagyok az...
2011. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!