Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Alapjaiban véve mi a gond a...

Alapjaiban véve mi a gond a rendőrséggel azok szerint, akik szidják?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhonnan hallom, hogy így meg úgy sz*r a rendőrség, hülyék a rendőrök, és ők is ugyanúgy bűnözők.


Én ezt nagyon nagy hülyeségnek tartom, képzeljétek el, mi lenne itt rendőrség nélkül.

De most komolyan, mik azok a dolgok, amik tényleg nagyon súlyos hibák a rendőrség rendszerében? És ezeket hogyan kellene orvosolniuk?

Csak mert az átlag rendőr aki járőrszolgálatot teljesít, nos, ő sem maga dönti el a büntetés fajtáját és mértékét, neki is elő van írva. Ergo nem értem, hogy őket miért szidják annyira...


Köszi előre!


2011. febr. 13. 09:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%

Pedro

Én egyszer ordibálásig fajuló vitába keveredtem pár hekussal, mert olyan szöveget adtak elő, amit mondjuk 44-ben a nyilasok. De bízom benne, nem ők az átlag, csak az élményeim nem erre engednek következtetni.

2011. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

11:52,


Aha, tehát tehát az a baj a rendőrrel, hogy nem ad magán támadási felületet, és nem arra akar egyszer hazamenni, hogy a feleségét/barátnőjét/anyját halálra erőszakolták?


Gratulálok neked...

2011. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

vezetéssel van a baj.

hogy nem hoznak megfelelő törvényeket a cigánybűnözők ellen. hogy ezek a szemét erőszakos tolvajok bármit megtehetnek.

a rendőr csak a kötelességét teljesíti, ha nem tenné, azonnal statárium lenne, és ülhetne élete végéig, csak mert lelőtt egy undorító gyilkost vagy erőszakos bűnözőt.


a napokban pont egy fiatal rendőrsráccal dumáltam, egy kocsmában haverkodtunk össze, természetesen civilben volt.

elmondta, h neki még vannak illúziói ezzel kapcsolatban, és szeretne nyomozó lenni, vagy drogkereső kutyával dolgozni, de nem tud mit csinálni, mert berakták a készenlétibe...


szóval a rendőri vezetést és a törvényeket kell megreformálni.

ne mondja nekem senki, azt, hogy szó nélkül kell tűrnünk, hogy idős néniket és bácsikat ölnek meg a retkes kisebbségiek az 50e ft-os nyugdíjukért, hogy szétlopják a kertjüket, amit ők kemény munkával műveltek éveken keresztül, hogy a haveromat kizsebelik a villamoson, és még csak feljelentést sem tehet, mert a sünök úgyis lexarják.

nem, ez nem normális, hogy félnem kelljen, ha egyedül jövök haza a sötét utcán.


amikor a legjobb barátnőmet zaklatta, és életveszélyesen fenyegette egy beteg állat akkor tudod mit mondtak a rendőrök: vegyen magának gázpisztolyt. na kössz...

2011. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
A RENDŐRNEK az lenne a dolga, hogy megvédje a gyengébb segítségre szorulókat, bajba jutottakat a támadások ellen, ERRE KÉPEZTÉK KI! Amikor rendőrnek ment, tudta, hogy veszélyes (ugyanez érvényes a katonaságra és minden fegyveres testületre)! Ha nem akarja veszélyeztetni az életét, ne rendőr legyen, hanem pl. adminisztrátor...
2011. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

Én nem kerültem meg nagyon veszélyes helyzetbe, úgyhogy ezeket az érveket ellenük mások szájából mondom:

-2006os szemkilovetesek

-pl tegnap Újpesten valami megemlékezésen 50 rendőr vigyázott 10 árpádsávos kopaszra, erre az egyik haverom: Bezzeg ha hívnám őket hogy cigányok ölik az apámat...

-sokszor lassan ernek ki, pl. Amikor betörtek a szomszedomhoz

-autósokat szeretik megbüntetni, és ha jogos, ha nem, ez az embereket bosszantja

2011. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem személyes tapasztalat: azért vannak, akik saját zsebre büntetnek: [link]

[link]

(kettőt közülük ismerek, mert egy községben lakunk)

Kocsival járunk dolgozni. Az egyik ház előtt szinte minden nap ott áll a rendőrautó. Néha 2 egyenruhás a kocsi mellett, a kapuban, az udvaron. Kérdem egy ott lakó ismerősömtől: Mi van? Állandó balhé van a szomszédotokban? Mire ő: Á, nem. Ideköltözött egy rendőr, ő szokott hazaugrani szolgálat közben.

Saját negatív:

Anyukámékhoz betörtek, reggel bejelentették, délután jöttek ki helyszinelni: hát már hozzányúltak az ajtóhoz, amin bejöttek a betörők (Igen, kétszer is: először amikor ki akartak menni a lakásból reggel, azután pedig becsukták az ajtót, hogy tél lévén ne hűljön ki teljesen a lakás), így aztán már semmit nem tudunk tenni.

Feltörték a kocsinkat, kitépték a rádiót. Bejelentés után kijött a rendőr: "nem lehet, hogy a házastársa vitte el a kocsiból a rádiót?" Hát esetleg, ha válófélben lettünk volna, vagy ilyesmi. Ebben az ügyben 4-szer kellett bemennünk a rendőrségre (behívtak), csak azért, hogy aláírjuk az átgépelt feljelentést, még nincs fejlemény az ügyben, még most sincs fejlemény és lezártuk a nyomozást, az elkövetőt nem találtuk meg. Minden alkalommal úgy beszéltek velünk, minha a bűnelkövetők lennénk és nem a sértettek.

De egy pozitív példa: egy idegen városban megálltam egy olyan parkolóban, ahol csak az illető cég alkalmazottjai parkolhattak volna. Gyereket lemostam (összehányta magát a kocsiban, meg a kocsit is) Mire végeztem a "takarítással" megjelent egy rendőr: tilos helyen parkolok. A tényállás ismertetése után (a gyerek még a lehányt ruhában, de már lemosott állapotban) nemcsak hogy nem büntetett meg, de még azt is elnézte, hogy amíg átöltöztetem a gyereket, addig is maradhattunk a tilosban.

2011. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

dubiis libertas:

"...olyan szöveget adtak elő, amit mondjuk 44-ben a nyilasok"

Természetesen megértelek, az ilyen dolgok kissé felforralják az ember agyvizét.

"De bízom benne, nem ők az átlag..."

- Én is. Mondjuk én inkább a szakmám (programozás) miatt találkoztam velük, ott meg az értelmesebbje ül...

Hát mi tagadás, közrendőrnek nem éppen az okos, értelmes emberek jelentkeznek. :-)


Azért értsük meg, a rendőr is csak ember, tele van hibákkal. Csak amíg pl. egy anyagbeszerzőnél fel sem tűnik, hogy munka közben "hazaugrott" (már csak azért sem, mert nincs kék villogó a kocsiján), ez egy rendőrnél azonnal kiveri a biztosítékot. Hozzáteszem gyorsan, hogy teljes joggal - az én adómból kapja a fizetését, abból ne otthon verje a...zasszonyt munkaidőben.


Ezzel együtt nem irigylem őket. Dolgoznak, kevés fizetésért, néha nagyon rossz körülmények között is, ünnepek alatt is... Szóval egy KICSIKE megbecsülés azért járna nekik is.


Pedro

2011. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

a rendőrség egy nagy 0, már bocsánat!

ha valaki biciklit lop, vagy egy boltból visz el valamit,m rögtön zárják be, de ha valaki milliókat sikkaszt hónapokon keresztül szabad lábon jár utána.

édesanyám munkahelyén, 2 volt munkatársa 30milliót(!!) sikkasztottak, november közepén ment a feljelentés a rendőrségnek és semmi sem történt! azóta is szabad lábon járkálnak. elvileg 2 hét múlva lesz a kihallgatás meg stb.

de ne haragudj már, bevisznek egy embert mert elvisz egy kenyeret a boltból, és egy ilyet nem csuknak le? azért csak van probléma a rendőrséggel..

2011. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
A Rendôr elfelejti hogy Ô van értünk és nem mi értük. Máspedig amíg nem adja meg a kellô tiszteletet Én sem adom meg. Azthiszik mert egyenruha van rajtuk ôk a janik. Index nélkül és megkülönböztetô jelzés nélkü kiló 60-al száguldoznak holott ha én tenném már menne a feljelentés. Meg az is micsoda hogy addig keresgélnek amíg valamit nem találnak. Nekik is csak a pénz kell. Igazoltatásnál is közölniük kellene hogy mi okból kifolyólag történik az igazoltatás. Tisztelet a kivételnek de az sajnos kevés van.
2011. febr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik kedves válaszolónak meg tökéletesen igaza van abban hogy ezt ôk választották tudják hogy mire vállalkoztak. Ha valami van akkor menjenek oda a maffiózókhoz is vagy a cigányokhoz is. lehet erôsítést is kérni vagy minek van a rádió??? Erre vállalkoztak erre képezték ki ôket!!!!!!! Vagy mit hittek ezek a rendôrök? Egész nap a f@szukat verik a szolgálati verdában és 3-4 autóst igazoltat vagy gyalogost? esetleg kiiloszt pár bírságot??!!! Ez vicc kéremszépen. Ez a Magyar Rendôrsegg... Sajnos. De tiszteletem a kivètelnek ami kevés van. Az legyen Rendôr aki nem félti életét és elhivatottságot érez hazája íránt. De persze korrupt még mindig a Rendôrsegg.
2011. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!