Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarországon körülbelül...

Magyarországon körülbelül hány élő bűnöző van?

Figyelt kérdés
Aki szabadlábon bujkál + börtönben.
2011. júl. 13. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
kb 3 millió
2011. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit veszel annak. Akit elítéltek, vagy aki törvényt szegett, de nem kapták el? Ha utóbbi, akkor 9,9 millió... vagy adót csalt, vagy bérletet nem vett, vagy lopott a kisboltból, vagy köztéren italozott...
2011. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Érdekesebb kérdés lenne, hogy hány nem élő bűnöző van.
2011. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jaaaj nem így értem.nem ilyen kis piti bűnözőkre hogy kisboltból csokit lopott meg iszik stb.XD én NAGYOBB bűnözőkre gondoltam:"Akit elítéltek, vagy aki törvényt szegett, de nem kapták el" igen ilyenre.olyanokra akik kocsikat loptak,betörtek házba,garázdálkodtak,embert öltek,bankot raboltak stb...nekem bűnöző szó hallatán ezek jutnak eszembe.ennyi erővel akkor mindenki bűnöző a világban mert mindenki követett már el valami rosszat,pl:én letöltök filmeket,játékokat netről illegálisa,vagy Counter Strike-ba csalok stb..
2011. júl. 13. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ezzel te is törvényt szegsz... számolj utána, hogy mennyi ezeknek az értéke, mennyivel károsítottad meg a cégeket... és vesd össze, hogy mi lenne, ha ezt a pénzösszeget a bankból lopod el...


(Nem akarok kétszínűsködni, én is töltök le, nekem is van saram, csak jó, ha az ember tudja, hogy milyen bűnök is terhelik, mielőtt valakiről véleményt mond)

2011. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ok.de a kérdésemre tud valaki válaszolni? vagy tényleg 3 millió gengszter van Magyarországon ahogy az 1. mondta?!Mondjuk én azt kicsit soknak vélem.Persze az ilyen paraziták is beletartoznak,ezekből meg sajnos sok van: [link]


[link]

2011. júl. 13. 17:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Közismerten egy átlagos középosztálybeli ember élete során kb. 10 olyan bűncselekményt követ el, amiért lecsukhatták volna. A szabálysértések száma pedig ennek a sokszorosa.


Ha valah, akár egyszer is elítélt bűnözőről beszélsz, akkor több százezer, sőt, akár 1-2 millió is lehet (pl.: autóbaleset, a hibásnak talált fél ellen büntetőeljárás indulhat, vagy: súlyos közlekedési kihágások is számíthatnak bűncselekménynek).

2011. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

15:36


"akik kocsikat loptak,betörtek házba,garázdálkodtak,embert öltek,bankot raboltak stb..."


Évente van több ezer autólopás, a tettesek jelentős része nem kerül elő, szóval autótolvaj szabadlábon akár több ezer is lehet. A garázdaság egy rendkívül gyakori dolog. Garázdaság pl. egy részeges összeszólalkozás, ha esetleg egy-két pofon is elcsattan, bár komoly verekedés nincs.


Emberölésből évente 100-150 van, és kb. 10-20 marad felderítetlen. Ebből kiindulva az elmúlt 50 évben volt 500-1000 felderítetlen emberölés, tehát kb. ennyi gyilkos lehet szabadlábon. A bankrablás gyakorisága is kb. ilyen nagyságrendű.

2011. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát az nem olyan sok.mármint mihez képest...Amerikának annyi gengszter az semmi.
2011. júl. 14. 10:21
 10/12 A kérdező kommentje:
mondjuk ott legalább van is komolyabb rendőrség,FBI,minden
2011. júl. 14. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!