Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Polgárőrnél lehet gumibot/tonf...

Polgárőrnél lehet gumibot/tonfa, gázspray és engedéllyel tartott gáz riasztó pisztoly?

Figyelt kérdés
Láttam mostanában buszpályaudvaros biztonsági őröknél és polgárőröknél is gumibotot. Ha van valakinek saját botja, akkor azt polgárőrként viheti magával szolgálatba? Ezen kívül, ha viselési engedéllyel rendelkezik éles, vagy gázos marokfegyverre, akkor azt is magával viheti tokban az oldalán?
2011. szept. 17. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem

Igen

Nem

2011. szept. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig én láttam. Esetleg van erre valami joghézag, vagy lehet engedélyeztetni valahogy?
2011. szept. 17. 17:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Mai világban ? Kötelező! :D
2011. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gumibotot max 9cm-er pengéjű kést gázspryt minden további nélkül lehet hordani. Te a viperával keverd szerintem a gumibotot.
2011. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem keverem a viperával. Szóval gumibotot, illetve tonfát hordhatnak?
2011. szept. 17. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Minden olyan eszköz lehet náluk amely bármely más állampolgárnál közterületen. Magánterületen meg lehet náluk szablya is. :)
2011. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

gumibot (rendőrbot), tonfa --> közbiztonságra veszélyes eszköz --> nem hordhatja közterületen


gáz- riasztó pisztoly --> ha engedéllyel rendelkezik, REJTVE hordhatja

2011. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
polgárőr semmivel se magasabb rangú ember nálad,ezért is van sok 8 általános vagy kevesebbel rendelkező fogatlan züllött polgárőr,az lehet nála ami nálad is
2011. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nem hordhat semmi ilyesmit.
2011. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 molotow válasza:

"A polgárőr a részére személy szerint hatóságilag engedélyezett önvédelmi fegyverét, illetve az engedélyhez nem kötött önvédelmi eszközét rejtve szolgálatban is magánál tarthatja, de ezeket csak saját felelősségére, a vonatkozó jogszabályi előírások maradéktalan megtartása mellett használhatja."


Read more: [link]

2013. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!