Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség felvételi, az én...

Rendőrség felvételi, az én esetemben van ok aggodalomra?

Figyelt kérdés
Hivatalosan nem vagyok szemüveges (nincs beírva jogosítványba sem), de lett csinálva szemüveg nekem, egyik szemem -0,75-ös értéket mutatott, tehát rövidlátó vagyok, viszont a két szem között a 3D sincs meg, mint eltérés, tehát ez elvileg jó. Kérdésem lenne, hogy szemvizsgálatkor lehet hordani a szemüveget, vagy próbálkozzak meg nélküle, és ne is mondjam el? Teljesen rendben látok, de a hagyományos szemvizsgálatoknál a leges-leges-legkisebb betűknél mindig elvérzek. A másik problémám a fog. Sajnos hanyag létemre nem hordtam fogszabályozót régebben, és az egyik fogam, nem tudom, hogy hogy kéne írásban behatárolni, talán úgy mondanám, hogy nem elöl, de nem is oldalt, úgy a kettő között az egyik fogam egy kicsit feljebb van, mint kéne, és egy kicsit el is áll, de nem "kapa" képen, nem is látszik, csak ha nagyon nézi a doki, de ez olyan, hogy valószínűleg ezt csak műtéttel lehet korrigálni, de eddig nem akartam, mint teljesen egészséges fogat eltávolítani,m ert még utána jött volna a fogak összehúzása, stb.... De alapjába véve teljesen normálisak és egészségesek a fogaim. És van még valami. Én sajnos roppant izgulós fajta vagyok. Ez lehet probléma vérnyomás mérésnél? Vagy ezt ők kitudják szűrni valahogy? Alapjában normális a vérnyomásom, de ha egy kicsit izgulok, vagy nem vagyok nyugodt, lehet, hogy magasabb lesz.
2011. okt. 18. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szemeddel ez miatt nem lesz baj, de én a helyedben szólnék erről majd ott az orvosnak.

Hidd el kár titkolózni, mert a szemorvos sem hülye.

Különben meg, ha nem vagy kancsal, akkor oké.


A fogaknál annyi a lényeg, hogy ápoltak legyenek (tehát ne legyenek például szétrohadva) és az elöl lévőkből ne hiányozzon. Ha hiányzik pótoltatni kell.


Vérnyomás. Na ez azért érdekes dolog, mert az orvos megméri és ha látja, hogy magas úgy is megkérdezi, hogy izgulsz? Ami ilyenkor persze természetes.

Legrosszabb esetben is azt mondja, hogy akkor szívj egy kis friss levegőt és majd 5 perc múlva megint megméri.

(nekem is 140 volt, mert paráztam, de nem kötözködtek)


Az idegességet, feszültséget viszont próbáld meg elfojtani, hogy egyáltalán ne lássák rajtad!

Nem egyszerű feladat, de próbálj ne gondolni rá!

Az orvos nem fog szólni érte, ha ideges vagy mert rajtad van a felvételi drukk, de a pszichológus atomjaidra fog analizálni és ha látja rajtad, hogy félsz, ideges vagy, akkor nem fog alkalmasnak nyilvánítani.

Ezt most nem elrettentésből írom, de így van sajnos.


4 évvel ezelőtt jelentkeztem rendőrnek és minden vizsgám sikerült, fel is vettek Adyligetre, de az élet végül messze sodort a Rendőrségtől. :)


Bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel, szívesen segítek!

2011. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, most így megnyugodtam, hogy nincs nagy ok az aggodalomra. Igazából keresztévfolyamra akarok jelentkezni amint meghirdetik, ezért most elég para van a fizikai miatt is, de mindennap edzek kondiban, itthon kertben is helyből távol ugrok, fekvőket nyomom, és minden erőmmel a hasizmot is erőltetem, mert nem áldott meg vele túlságosan az isten... :D

Még lenne egy pár kérdésem akkor, ha már ilyen rendes vagy :D........ Egyik az lenne, hogy még általános iskolában mindig nézegették a gerincferdülést, és mindig mondták, hogy kéne járnom gyógytornára, de persze egyáltalán nem vészes, itt mi jelent problémát? Mert ugye sehol nem írnak róla, hogy ezt milyen mértékben nézik, és igazából senki nem látja rajtam, és én sem, hogy ferde, csak a doki látott valami halvány dolgot. Lúdtalpról még sosem szóltak, hogy lenne valami, de azért itt is kérdezném, hogy mik az elfogadható mértékek, bár tudom, hogy nem vagy doki, de hátha van valami infód, hogy egy minimális még nem gond, stb......

Azért megjegyezném, hogy nem gondoltam volna, hogy ennyire összetett és bonyolult még csak(!)bekerülni az iskolába.....

Amúgy ha szabad megkérdezni, rendőr helyett mi lett belőled? :D

2011. okt. 18. 19:20
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy akkor gond nélkül, akár szemüvegben is mehetek a vizsgálatra? A szemüvegben a mikrométernyi betűket is látom.....
2011. okt. 18. 19:23
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Gerincferdülése majdnem mindenkinek van ma már. Ettől még önmagában nem zárnak ki a felvételi eljárás alól, de készülj fel rá, hogy meg fogják nézni, hogy mekkora a mértéke.

Ha nem kórósan eltérő, akkor nincs gond.


Én a lúdtalpról úgy tudom, hogy nem kizáró ok.

De ebben nem vagyok 100%-ig biztos. Úgy tudom itt is számít a mértéke, amelyet majd az orvos megállapít.


Szemüveges témáról ennyit találtam:


A nyers látásélesség 0,3 azt jelenti, hogy ha a teljes (100%-os) látást 1,0 egésznek tekintjük, akkor legalább 30%-os a korrekció nélküli látásélesség a minimum.


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az olvasótáblán szemüveg nélkül legalább a felső 5 számot el tudod olvasni a középső oszlopban, ami 42-vel kezdődik.



Na igen, nem egyszerű dolog az már egyszer igaz.

Nagyon összetett dolog ez az egész, de megéri végig csinálni. Ha sikerül ez az egész procedúra már elértél valamit az életben. :)


Nekem is meg van még a papírom, nem dobom ki...


Kérdésedre válaszolva egyébként egy iskolában lettem testnevelés tanár magánügyi dolgok miatt.

De nem bántam meg. Nekem ezt hozta az élet. :)

2011. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Válaszoló!

Én most szeretnék majd jelentkezni, és egy kérdésem lenne tőled!Van 3 tetkóm(hátamon és két vállamon), nem látszanak, a rövid ujjú póló eltakarja őket!Problémám lesz belőle?

Válaszodat előre is köszönöm!

2011. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Csak akkor kizáró ok, ha látható helyen van, mint például arc, nyak, alkar, kézfej stb.

Ha a póló (ing) alól nem lóg ki a tetoválás, akkor nem lesz gondod belőle.


Ugyanez vonatkozik testékszer viselésére is.

2011. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos válaszokat, most már ki merem jelenteni, hogy mindent megtudtam. Még egyszer nagyon szépen köszönöm! Üdv!
2011. okt. 19. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod!
2011. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen mindkettőtöknek és sok sikert kívánok!
2011. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
22%
ha az iq-d öt alatt van nincs probléma ha fölötte esélyed sincs:d
2011. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!