Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Így tehetnek feljelentést? Ha...

Így tehetnek feljelentést? Ha igen, szerintete mennyi eslye van? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Igazoltatni akartak (gyalogosan voltam), nem volt nálam semmilyen papír, én meg nem mondtam be az adataimat (ne szóljatok be ezért, utólag már én is tudom hogy hülyeség volt), erre bevittek az őrsre, ahol már persze mindent elmondtam rendesen, és tisztázódott a dolog. Ott tettek megjegyzéseket azzal kapcsolatban hogy ezért (mármint h nem volt nálam irat és nem mondtam meg az adataimat) komoly pénzbírságot is kaphatok, de akkor ott nem volt szó feljelentésről, csak egypaírt írattak alá velem, hogy elengedtek. A kérdés, hogy utólag (pl másnap meglátja a felettes a jegyzőkönyvet, stb) tehetnek-e sabálysértési feljelentést? Ha igen, szerintetek megteszik?
2012. jan. 11. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és semmi egyéb kihágást nem követtem el, bent már együtműködtem, priuszom nincs.
2012. jan. 11. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapsz egy levelet, hogy vigyázz magadra a jövőbe és csak azért nem büntetek meg, mert jó állampolgár vagy, voltál eddig!
2012. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehetnek, ahhoz neked semmi aláírásod, vagy beleegyezésed nem kell. Sőt ez szerintem az előállítással már meg is történt, mivel az előállítás indoka a személyazonosság igazolása. Tanulópénz...
2012. jan. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, az volt az indok, rajta is van a papíron amit adtak.

De ott nem szóltak ilyesmiről, inkább arra tettek uatlásokat hogy "milyen olcsón megúsztam", mert hogy kaphatnék bírságot.

Tehát ha személyazonosság igazolása miatt állítanak elő, akkor automatikusan feljelentést tesznek?

2012. jan. 11. 23:51
 5/5 anonim ***** válasza:

kik ezek a csicska rendőrök hogy csak úgy el merik kérni az adatait a királynak :) mi?

nem jelentenek fel sztem,de bevihettek volna valami sötét irodába és gumikesztyűvel jól megagyaltak volna mit szóltál volna? nem te lennél az első,pl velem is megesett.

2012. jan. 12. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!