Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehetnék rendőr a...

Hogyan lehetnék rendőr a jelenlegi álláspontom alapján?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy 10.-es vagyok egy gimis iskolában. 12. végén érettségizem. Milyen előintézkedések kellenek hogy bekerülhessek a Rendőrtiszti főiskolába(az orvosi vizsgálatokat tegyük férre)? Kell valamiből emeltszintű érettségi? Mit kell tennem hogy bekerülhessek? Mik az elvárások tantárgyi szempontból? Milyen fakulttációkra (emeltszintü érettségi előkészítő) kell járnom? Mi ezeknek a folyamata? Mit kell csinálnom. Nagyon tanácstalan vagyok ebben a témában.

2012. jan. 17. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolót nem minősíteném, felettébb buta ember, de a magyar átlagnak megfelel.


Kedves kérdező!


Ne tegyük fel, hanem írd le pontosan hányadikos vagy, hova jársz stb., mert könnyebb segítséget adni.

Rendőrtiszti Főiskola, 2012. január. 1. hatállyal Nemzeti Közszolgálati Egyetem - Rendészettudományi Kara lett.(NKE-RTK). Csak a név változott.

Beakarsz kerülni, tanulj, viszonylag magas ponthatárok vannak. Matek, Történelem, Magyar, Belügyi Ismeretek érettségi számít, ebből kettőt kell válassz, lehetőleg jól meg kell írni. Emelt javallott,anélkül elég nehéz bekerülni. Rám hallgatsz, töriből teszed, az egyik legkönnyebb emelt, viszonylag érdekes is. Emellé írd meg középszinten jól a matekot, vagy a magyart. Amiből emeltezni akarsz, abból járj faktra.

Nyelvvizsga, középszintű vagy emelt. Középszintű bőven elég, simán letehető.

Büntetlen előéletű kell legyél.(Nem baj ha szabálysértést követtél már el, bűncselekmény ne legyen ez a lényeg.)


Ha utolsó érettségi évedben vagy, február 15.-ig kell majd leadni a jelentkezést, ugyanúgy ahogy a többi fősulira, egyetemre. Lesz majd azon év áprilisában-májusában egy orvosi-pszichológiai, illetve egy fizikális felmérő, egyik sem teljesíthetetlen ha elkezdesz rá készülni. Fizikális követelmény a www.rtf.hu oldalon.


Remélem tudod, hogy Rendőrtiszti Főiskola, azaz NKE-RTK egy van a országban. Ezzel ha elvégzed, 3 éves, akkor rendőrtiszt leszel, ergo hadnagy.

A többi rendőr suli Rendészeti Szakközépiskola, van az országban belőle 4 db., ha elvégzed tiszthelyettes, vagyis őrmester leszel. Ezt azért írtam le, mert sokan nem vágják. Az utóbbihoz érettségi kell h meglegyen, (mindenből elég a minimum kettes), ellenben ott is van orvosi-pszichológiai, valamint fizikális felmérés, valamint műveltségi teszt.


Javallom megjelölni mindkettőt.


U.i.: Remélem segítettem. Tegyük fel, így csináltam anno én is.

2012. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
álláspont lol :D
2012. jan. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.A második válaszolònak csak annyi hogy T9 beleirt még egy l betűt...
2012. jan. 18. 08:27
 4/6 anonim ***** válasza:

én is idén jelentkezem... febr 15ig add le a jelentkezési lapot. töriből megyek emelt szinten érettségizni , járok szakköre, van 1 emeltszintű feladatsoros könyvem, és 6 részes könyvsorozat az egész törit magába foglalva.

belügyi rendészeti imseretekből már csak középszinten fogok vizsgázni.

márciusba meg mek angol nyelvvizsgázni.

és én detektívnek megyek!

2012. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maradjunk a bűnügyi nyomozónál.
2012. jan. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát sok sikert :) Remélem bekerülök :)De addig sokat fogok tanulni
2012. jan. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!