Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendészeti szakközépbe mikor...

Rendészeti szakközépbe mikor kell jelentkezni és, hogy zajlik a felvételi procedúra?

Figyelt kérdés
Nézegettem az SZRSZKI honlapját, de csak tavalyi tájékoztatókat találtam. Ha beadom a jelentkezésemet, akkor hogy zajlanak a fizikai és egyéb felmérők, hány nap alatt történik meg a teljes felvételi eljárás, mikor tudom meg, hogy felvettek-e? Előre is köszönöm!

2012. jún. 13. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem akkor kell jelentkezni mikor a többi középsuliba is kb februárba...és mivel kb júniusig meg kell tudni a mindenkinek h hova vették fel így gondolom február és műjus között volt vmikor a felvételi procedúra
2012. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell oda jelentkezni, csak lehet.
2012. jún. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ó de szellemes volt itt valaki...
2012. jún. 14. 14:45
 4/5 anonim válasza:

Háát, nem tudom mennyit változott az elmúlt években, de régebben így működött:

Beballagtál az iskolába és kértél egy ún. jelentkezési egységcsomagot (ez talán most már netről is letölthető). Kitöltötted a papírokat, beszerezted az erkölcsi bizonyítványt, aláírattad a családtagokkal, hogy beleegyeznek ők is az esetleges rájuk vonatkozó vizsgálatokba (pl. hogy van-e valakinek priusza a családból, de talán ez már megszűnt személyiségi okokból)., írtál hozzá önéletrajzot, motivációs levelet. Aztán az egész paksamétát feladod postán kb. január közepéig. Hamarabb kellett leadni mint a fősulikra való jelentkezést, kb. egy hónappal. Aztán nekem még érettségi előtt megkezdődött az eljárás, emlékszem még bőven tartott a suli, amikor fizikai felmérőre kellett mennem.

Ezek sorrendjére már nem emlékszem, csak a darabjaira: volt egy általános műveltségi teszt történelemmel, irodalommal, politikával, ilyesmivel. Egy nyelvi felmérő teszt abból a nyelvből amit a felvételi lapon megjelöltél, hogy továbbra is azt szeretnéd tanulni. (ez nem felvételi tárgy, hanem arra szolgál, hogy ha felvesznek, milyen szintű csoportba kerülj.) Aztán volt még a fizikai felmérő, meg a pszichológia.

Talán a sorrend is pont így volt. Műveltségiről nem mondtak akkor semmit. Fizikain már az elején megmondták a követelmény szintet (de ez már a tájékoztatóban is benne van a jelentkezési egység csomagban). Ha ezt nem érted el, pszicho-ra már nem is küldtek tovább. Pszichot sem mondják meg azonnal, de azért nagyjából lehet sejteni, hogy aki kitölti a teszteket, és beszélget a dokival az mennyi időt tölt bent. Akit ennél jóval hamarabb kizavarnak, az valószínűleg megbukott.


Az eredményt is viszonylag hamar megmondták, talán már úgy is érettségiztem le, hogy tudtam: nekem már fix helyem van, csak menjek át :)


Az egész elég hamar lement, talán két délelőtt volt, de lehet hogy csak egy. Erre már nem emlékszem, nagyon nem ma volt...


de itt egy pontos tájékoztató, egységcsomag is ott van a "felvételi" menüpont alatt:

[link]


[link]


[link]


[link]


remélem segítettem :)

2012. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jún. 22. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!