Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírsággal kapcsolato...

Helyszíni bírsággal kapcsolatos kérdés!?

Figyelt kérdés

Na szóval.. jöttem haza, csináltam lemosható filccel egy firkát a vasút előtt amikor épp ki jött két rendőr és rajtakaptak.. Megírtak egy helyszíni bírságot.. kaptam ugye a sárga csekket, egy zöld lapot ami "nyomtatvány helyszíni bírság kiszabásáról" néven hallgat.. itt kezdődik az első probléma.. a lap hátulján van egy kör alakú pecsét, ami át van húzva egy vonallal az egyik sarokból a másikig, és rá van írva a lapra hogy érvénytelen.. meg van rajta egy másik pecsét is.

Meg ugye van egy fehér lap ami "tájékoztató az elkövető jelenlétében kiszabott helyszíni bírságról" és ugye ez leírja hogy a törvény alapján ha elismerem és a helyszíni bírságot aláírásommal tudomásul veszem akkor 30napom van befizetni +3nap jelentkezni közmunkára vagy leülni..

és a lap alján hogy szabálysértő aláírása, és ezt nem íratták alá velem.. mert közbe megbilincseltek és bevittek, mert kiderült hogy a vonaton is rajzoltam pár firkát ezzel a lemosható filccel.. ez nem mentesít esetleg az alól hogy be kelljen fizetni a csekket?

Szeretném ha valaki válaszolna, köszönöm!

U.i: Nem kell megbélyegezni hogy hülye graffitis vagy ilyesmi, életemben először történt és utoljára ilyesmi.



2012. júl. 30. 20:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy a vasút előtti firkát ugye amin elkaptak még akkor le is mostam részegen sörrel.. És elvileg ott nem írattak velem alá papírt.. Csak bent a jegyzőkönyvet ilyesmit a vonat miatt.
2012. júl. 30. 20:32
 2/5 anonim ***** válasza:
be kell fizesd, vagy közmunka, vagy leülöd ezek a lehetőségek. Onnantól kezdve hogy aláírtad nincs mit tenni. Meg is érdemled egyébként.
2012. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tamasoft ***** válasza:
Egy dolog miatt csak egy büntetést alkalmazhat a magyar jogrendszer. A csekket nem kell befizessed, mivel feljelentett a rendőr (és előállított), ezzel megindult az eljárás, ami nem megegyező a helyszíni bírságolással. Az eljárás során jelezned kell, akár írásban is az eljárás iktatószámára hivatkozással és eltörlik. Ettől függetlenül a szabálysértési eljárás végén lehet hogy megbüntetnek majd, de nem ebben a formában.
2012. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnél hagyott fehér cetlit sem írtad alá?

Mi csak a rendőri példányt íratjuk alá, a szabálysértőnél maradót nem. Hiszen azt bármikor utólag aláírhatod, viszont a rendőrnél pedig ott van az aláírt, mely a felvitelt követően "jogerős".

A 2 cselekmény különválasztható. Az első, amit lemostál az lehet, hogy szabálysértési értékre (50eFT alatti) elkövetett rongálás, a másik pedig indulhatott tulajdon elleni szabálysértési feljelentéssel, mely során előállítottak, többszöri szabálysértés elkövetése miatt.

Szóval az a valószínű, hogy az első cselekményedért helyszíni bírságot kaptál, a második cselekményedért a tul. szabs. hatóság vezetője fog kiszabni bírságot, illetve utána perelhet a MÁV, a helyreállítási kár megtérítése miatt, ha te azt nem téríted még most meg, vagy mosod le.

2012. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg az utolsónak lesz igaza, a rendőr aki felvette a vallomásomat és egyéb dolgokat azt mondta hogy szeptember vége felé egy tárgyalás bíróságon, pár ezer forint amit a máv ennek a lemosására költ vagy valami ilyesmi.

2012. aug. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!