Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol lehet interneten feljelent...

Hol lehet interneten feljelentést tenni csalók ellen?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan állás hirdetés van ahol csalók hirdetnek és pénzt kérnek érte. És én is már nagyon sokat "lelepleztem" azzal, hogy elkértem az állás hirdető cég nevét címét stb valamint maga a hirdető nevét címét stb, de rendszerin ekkor már nem válaszolnak többet, van olyan ahol azonnal leveszi a hirdetést, de most is van egy olyan aki még most is hirdeti és kéri a 2000 forintot, közvetítői díjként, amit eleve nem kérhet mert büntetik. A kérdésem, hogy megtehetem e ezeknek a feljelentését neten keresztül is, vagy legalább annyit, hogy járjanak utána, mert valószínű csalók. Nem szeretnék naponta rendőrségre járni azzal, hogy megint találtam egy ilyent. Inkább egy rendőrségi internetes oldalt szeretnék ahol elküldöm a hirdetési linket és ők megpróbálják kinyomozni hogy ki tette fel a hirdetést és talán így kevesebb csalók lennének. Tudom, hogy ez badarságnak tűnik, de engem nagyon bosszant az ilyen kis piti bűnözők akik a szegény ember hiszékenységét kihasználják. Szinte napi gyakorisággal találok ilyent, ha már csak ezeket ellenőrzik akkor már ennyivel is kevesebb csaló lesz aki tönkre teszi az amúgy is kétségbe esett emberek életét.

2012. júl. 31. 14:03
 1/9 anonim válasza:
56%
Tök jó fej vagy, hogy ennyire törődsz másokkal is :) Amúgy én nem tudok róla, hogy lenne ilyen, pedig vannak rendőr ismerőseim és beszélgetünk erről-arról. Vagy ha mégis van, akkor police.hu-n
2012. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
2012. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a police.hu oldalt, de sajnos nincs ilyen lehetőség. Ha beszélsz a rendőr ismerőseiddel és megkérdeznéd, hogy van e ilyen lehetőség akkor megköszönném.

A másik linket is megnéztem, de ott sincs ilyen, de viszont ez egy nagyon jó oldal mert nagyon sok témában lehet bejelentést tenni. Ez egy héttel ezelőtt pont jó lett volna nekem amikor egy diákmunkát hirdető oldal volt vírusos.

Köszönöm a segítségeteket.

2012. júl. 31. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezek olyanok, mint a milliókat kölcsönző "fogyasztói csoportok". Napilapokban is rendszeresen hirdetnek, hogy miliókat adnak kölcsön, te meg nyugodtan fizetheted öregkorodig pár tízezres részleteben. A csavar ott van, hogy súlyos előleget kérnek, aláíratnak veled egy rkás papírt, megígérik, hogy pár napon belül megkapod a pénzt, aztán nem tudod őket elérni, mert "csődbementek".


Készült már ezekről riport is, elég kemény, de változás nem történt. Ugyanúgy megvannak a hirdetések mindenütt.


Amúgy nagyon jó, hogy végre van v.ki, aki nem úgy fogja fel a dolgot, hogy "Á! Hagyjuk!"

2012. aug. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is örülök, hogy vannak még olyanok akik egyet értenek velem. Nagyon sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de nem adom fel. Érdeklődöm sokfelé. Megpróbálom rendőrökkel felvenni a kapcsolatot. Én legszívesebben indítanék egy ilyen osztályt ahol ezeket a csalókat próbálják felderíteni. Keményen büntetném ezeket a csalókat. Nem pénzel, mert azt úgy is simán kifizetik, hisz sokat zsebeltek az ártatlan emberektől, hanem súlyos börtön évekkel. Lehet, hogy most keménynek tűnik, de ha belegondolunk, hogy hány embert tettek már tönkre az ilyen csalók.
2012. aug. 5. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A szándékod jó, de ne mondd nekem, hogy komolyan neten akarsz feljelentést tenni, ennyire lusta vagy? Emeld fel szépen a kis segged, és menj be a rendőrségre, ott majd elmondják, mit kell tenned,
2012. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha elolvastad volna a amit írtam akkor nem tetted volna fel ezt a buta kérdést. Én azt írtam, hogy napi szinten, sőt van olyan is amikor naponta többet is találok ilyeneket és szerintem senki, még te sem szeretnél naponta rendőrségre járni. Ezért kerestem egy olyant ahol el lehet küldeni azt a linket amelyikről azt feltételezem, hogy csalás. Tudom, hogy nem lehet mindent kiszűrni, de ha hetente egy embert elkapnak, már az mekkora segítség a munkakeresőnek. Ez nem lustaság kérdése, hanem egyszerűen fizikai képtelenség naponta rendőrségre járni és papírokat töltögetni.

2012. aug. 10. 08:36
 8/9 anonim válasza:

Én jobbat találtam... Íme a link:

[link]


Enyhén szólva ledöbbentem, hogy ennyire merészek ezek a kapzsi ****. (akinek nem esne le ez egy kamu rendőrségi oldal!) Ha a kérdés feltevője úgyis foglalkozik ilyenekkel, eljuttathatná ezt a linket az illetékes hatósághoz, mert sajnos én sem találtam, ezzel foglalkozó honlapot, de jó lenne, ha ezzel kezdenének valamit!

2013. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 johny85 ***** válasza:
2018. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!