Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha önvédelmi célra szeretnék...

Ha önvédelmi célra szeretnék magamnál tartani fegyvert ahhoz nem kell fegyvertartási és fegyverviselési engedély és fegyvervizsga?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
de kell
2012. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Elárulok valamit: Magyarországon nem adnak önvédelmi célra lőfegyvert. Van opció rá, csak éppen senkisem jogosult erre civilként.
2012. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%

Gázfegyvert szerintem tarthatsz magadnál.

Ahhoz még engedély sem kell.

2012. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

kell engedély gázfegyverre, mármint ahhoz, hogy magadnál tarthassad. otthon engedély nélkül lehet.


Onnan tudom, hogy egyik kollégám hord magánál. Mondta, hogy kellett hozzá engedély. De csak ki kellett váltani, semmi akadálya nem volt.

2012. aug. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
persze szabályokat be kell tartani, pl úgy kell magadnál tartani, hogy ne lássa senki.
2012. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5%
A gázfegyverhez is kell viselési engedély, mégpedig ahány darab van, arra mind külön. Ha anélkül elkapnak, garázdabillegetésért 2-8 év kaptár is járhat:)
2012. aug. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
még ha csak otthon tarod is kell! rendőrségre kell bemneni, simán megadják, de feljegyzik h van fegyvered meg pár ezredbe kerül :D
2012. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Azért csacskaságot ne írjunk már, ha lehet. A gázfegyverek otthoni tartásához nem kell (nem is létezik) tartási engedély, csak a viseléshez.

Akit mélyebben érdekel: [link]

2012. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7%
Én a csendőrségre mentem be és nekem simán kiadták harcászati automata fegyverekre is.
2012. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ti is a Magyar Csendőrségre menjetek be és simán lehet még gépágyútok is. A rendőrségre nem érdemes mert azok sokat szőröznek még egy pisztollyal is.
2012. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!