Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány óra elteltével számít...

Hány óra elteltével számít vki eltűnt személynek? 24 vagy 48? Mikor foglalkoznak ilyen bejelentéssel?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 15:41
1 2
 1/12 tavol elo ***** válasza:
100%
szerintem korulmenyektol fugg! Egy gyerek vagy magatehetetlen idos szemely, beteg szemely azonnal eltuntnek szamit es elkezdik keresni. Ha buncselekmeny gyanuja merul fel szinten. Egyeb esetben 48 ora ha jol tudom
2012. szept. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amikor egyik ismerősöm tűnt el nagykorú persze és amikor 24 óra után tettek bejelentést egyből foglalkoztak vele minden szórakozóhelyet a környéken felkerestek hogy látták-e stb...

Akkor hallottam egy sztorit hogy szintén eltűnt egy illető egyik barátnőm szomszédjának a lánya 18 év feletti személy volt ő is és nekik mondták a rendőrök hogy csak 48 órás eltűnés után tegyenek bejelentést. Hivatalosan 48 óra de ha valaki nagyon kiveri a hisztit akkor elég a 24 óra is attól függ milyen napjuk van a rendőröknek is meg minden.

2012. szept. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb. 3 nap. Ezt nem hasra ütésre mondom, hanem tapasztalatból.
2012. szept. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szerencsére nem komoly dolog miatt kell, csak kíváncsi voltam rá, mert többfélét is olvastam.

2012. szept. 27. 15:51
 5/12 anonim ***** válasza:
felnőtt személynél 72 óra.
2012. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Keveritek a szezont a fazonnal.

Bejelentést bármikor lehet tenni! Az országos körözését viszont 24 órán belül kell elrendelni. Tehát addig csak helyi szerv tudja keresni, majd miután felrakták a körözését, utána van érvényben az országos elfogatóparancs.

Kiskorú esetében pedig mindenkit berendelnek, mivel halaszthatatlan. Ezt tapasztalatból írom.

Háromból három meglett eddig mióta dolgozom.

2012. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó!

Ha teszem azt bemegy egy 18 éves lány, hogy 2 napja nem ment haza a nővére, akkor 24 óra elteltével országos körözést adnak ki rá?

Ne nézzetek hülyének, regényt írok, ahhoz kell :)

2012. szept. 27. 20:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Eltűnt személyre elfogatóparancs? Azért "szezonfazon" kérdésben te sem vagy kívülálló... ;D
2012. szept. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Körözést akartam írni.
2012. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
én értettem a lényeget :)
2012. szept. 28. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!