Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Segíthetek következmények nélkül?

Segíthetek következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Én csak meghallgattam a kéthetes kapcsolatom alatt a másik fél történetét. Szerelmes volt belém, így elmondott mindent. Autólopások, fegyveres és fegyver nélküli rablások... Pár dolog miatt ült is, jelenleg is bíróságra járkál egy nagy bankrablás miatt. Elmondanám a hatóságoknak, ha tudom, hogy nem derül ki, honnét jött az információ. Szerintetek ez lehetséges? Vagy kihasználják a segítségemet, aztán csak rettegek, hogy mi lett belőle?
2012. okt. 16. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jól értem együtt vagy/voltál valakivel... aztán tudatosodott, hogy bűnöző a párod, és most feldobnád őt! Ráadásul ő megbízott benned! Nem mentegetni akarom a párodat: de azért te sem vagy semmi! Ehhez aztán kell bőr a képedre!
2012. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Jogilag nem lesz bajod, erkölcsileg genyaság lenne a részedről. Az egy dolog, hogy nem akarsz egy bűnözővel járni, de ha megbízott benned, akkor ne dobd fel.
2012. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy is elmondhatsz mindent, hogy előre jelzed, hogy nem szeretnéd, ha kiderülne, hogy te voltál. A rendőrségnek erre is megvannak az eszközei. Én sem bújtatnék egy bűnözőt, szerintem te sem. Gondolj azokra, akiket megkárosított, ha te lennél a helyükben, te is azt várnád, hogy minél hamarabb előkerüljön az elkövető.
2012. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy nem a kérdésre kapok választ... 2 hét volt, mert 2 hét alatt jöttem rá, hogy "kicsit" más. megbízott bennem, megosztotta velem a történetét, majd elvárta, hogy attól a pillanattól ezt fogadjam el, költözzem hozzá és ha meg merem egyszer is csalni, vagy megalázni bármilyen helyzetben, kidob a 4. emeletről. Itt lett vége a kapcsolatunknak. nem mintha közötök lenne hozzá, de ha már így érdekel titeket az erkölcsi része, tessék...

Amúgy a két hét alatt figyelmes volt, érdeklődő és a vallomásáig nem is gondoltam, hogy ilyen vége lesz.

2012. okt. 16. 20:10
 5/8 A kérdező kommentje:
3 kommentből 2 elítél. Itt nem biciklit loptak, hanem emberre fogtak fegyvert... genyaság... nem ez a része érdekelt.
2012. okt. 16. 20:12
 6/8 Komplikato ***** válasza:

"erkölcsileg genyaság lenne a részedről. "

Erősen vitatnám az erkölcs részét egy bűnőzővel szemben, más kérdés, hogy a kérdező a puszta életét féltve nem biztos, hogy a rendőrséghez akar fordulni.

Viszont bármit tesz vagy nem tesz, következménye mindenképpen lesz.

Te mit fogsz hozzászólni az erkölcsről, ha az illető szabadlábon marad és pl. X hónap múlva lelő két embert rablás közben?

2012. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire részletes a dolog. Az nem számít vallomásnak, hogy neked elmondott pár sztorit, mert azt bárki tud mesélni. Ha van olyan konkrét információd, hogy például lopott cucc van nála, vagy dátumra pontosan tudsz mondani valamilyen eseményt, akkor érdemes felvenned a kapcsolatot egy helyi nyomozóval. Ilyen bejelentés esetén az adataid, sőt semmilyen információt nem rögzítenek rólad.
2012. okt. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. okt. 17. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!