Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lenne egy olyan kérdésem, mik...

Lenne egy olyan kérdésem, mik a jogai egy civil rendőrnek? Hogyan kell elémállnia (bármilyen ok nélkül és jogtalan állitással) mit kell modania, milyen hangnemben beszélhet, miket mondhat, és magárl mit kell mondania?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat,leirom a törtenteket miutan valaszoltatok a fenti kérdésemre! Köszönöm! :)

2012. okt. 19. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Civil ruhás rendőrnek ugyan azok a jogai mint minden más rendőrnek.

Szolgálati igazolványával, vagy szolgálati jelvényével igazolhatja magát. Olyan hangnemben beszél, amilyenben akar.

A második mondatod pedig nem értem. Felraknád a kérdést egy kicsit értelmesebben?

2012. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tavol elo ***** válasza:
100%

"Lenne egy olyan kérdésem, mik a jogai egy civil rendőrnek?"


Szerintem civil rendor nincs! Mert vagy civil vagy rendor az illeto, civil ruhas rendor sincs maximum polgari ruhas. Jogai gondolom beosztastol is fuggenek.


"Hogyan kell elémállnia (bármilyen ok nélkül és jogtalan állitással) mit kell modania"


Koteles bemutatkozni minimum nev, rendfokozat. Anelkul nem intezkedhet csak gondolom sulyos surgos esetben eletveszelyelharitasa eseten. Okot igazoltatasra barmikor barki talalhat. A jogtalan alliatas alatt konkretan mire gondoltal?


"ilyen hangnemben beszélhet"


Csak is udvarias hangnemben megadva a kello tiszteletet.


"miket mondhat"


Mivel kapcsolatban? Valoszinu elmondja miert igazoltat es mennyi ideig tart ha felteszel valamilyen kerdest meg valaszol ra, vagy ha nem koteles valaszolni nem valaszol ra.


"és magárl mit kell mondania"


A neven, rendfokozatan kivul elvileg semmit, tehat nem kell elmondania pl hogy nos, hol lakik, mi a hobbyja, hany gyereke van, hova jart iskolaba, reggel kavezott vagy sem stb.


nem vedem a rendoroket de sajnalom azokat akik ilyen emberekkel szemben intezkednek. Es meg annyit a rendornek adott esetben nemcsak jogai de KOTELESSEGEI is vannak es ha az a parancs, hogy minden fekete skodat allitasanak le es ellenorizzek akkor vegre kell hajtani, ennyi!

2012. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas válaszokat!!!


Ez az "ember" egy átlagos ruhában volt,köze nem volt rendőri öltözékhez,egyedül sétált valahova.

A történet lényege, kint ültünk a haverjaimmal kb 10-14 en egy téren, 16-20 éves korosztály. Beszélgettünk még sok más ember is volt más standokon a közelben.Egyik csajjal megkergettuk egymást,és futottunk egy kört,majd vissazültünk a többiek közé. Ekkor odajön egy ember,és elkezdett pampogni hogy van itt egy fehérpólós srác? Mondjuk nincsen. Erre rámnéz meg a csajra, odaáll 1 méterre elénk, és elkezd ordibálmi tudom hogy ti dobáltatok kővel. (Az egészet kitalálta a közelben nemvolt arra senkia merről jött) Belenéz a szemembe, és elkezdi kiüselek a cipödből te f@sszopó hülyegyerek? Megverjelek te köcsög? Ott állnak a többiek és nagyba néznek hogy milyen jogon jött ez ide. Én mondom miért, mit csináltam? Aztmondja tudom hogy ti voltatok. Barátaim mondják 10en hogy télleg nem mi voltunk. Közben tett megjegyzéseket hogy hogynézel ki te f@sszopó gyerek? Aztmondja van nálad igazolvány? Mondom nincsen. Diák se meg semmi? Mondom nincs. Mért nincs és mi a faszt keresel te itt? Mondom miért ne lehetnék itt? Hány éves is vagy gyerek? Mondtam hogy 16. ( 8 óra volt, még legálsan kint tartozkodhattam 10-i ha jol tudom a törvényt) Elkezd turkáli a zsebében mondja hivom a rendőröket bevitetlek. Mondom jolvan ugysem csináltam semmit. Aztán elővett valami pénztárcasszerűséget, kinyitotta és egy rendőrségi logo volt rajta, de semmilyen kártyát ,nevet nem mutatott/mondott. Ilyet, csak nem volt kártya hozzá:

Eztután pampogott még 2 percig, majd elment.


[link]


A számot nem néztem(lehet nem is volt) és még mindig nemtudom elhinni hogy ez egy rendőr volt...


Eddig szerettem a rendőröket, de most mélyen változott a véleményem róluk.......


Mit gondoltok erről?

2012. okt. 20. 09:27
 4/12 A kérdező kommentje:
A lényeg az hogy a legvégén vett elő egy rendőrlogot/jelvényt és ezen kivul semmit sem mondott.
2012. okt. 20. 09:28
 5/12 kovpet ***** válasza:
100%
Szerintem nem rendőr volt.
2012. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni.....

Próbált belénkkötni,hogy miért szemetelünk,egy szemét nem volt a földön tőlünk, kérdezgette hány évesek vagyunk,meg van e nálunk személyi de ha nem rendőr el se kérheti, ha meg az előbb neki kell igazolnia magát,és nem egy jelvénnyel haenm igazolvány stb.... orczyn megvette a jelvényét egy csöves 500 forintért és akkor azthiszi pampoghat? meg rendöröket akart hivni de ha ő nem rendőr és annak adja ki magát ő húzta volnaa rövidebbet...

2012. okt. 20. 12:21
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy rendőr önmagában igazoltathat ha nincs vele senki rendőrtárs? Milyen okból vihetnek be egy 18 év alattit? Ott mit csinálnak vele?
2012. okt. 20. 12:51
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Egy rendőr bármikor szolgálatba helyezheti magát, tehát bármikor jogosan jár el. Neki nincs szüksége tanúra, ha vitás eset merülne fel, meg vannak a megfelelő fórumok, ahol panasszal élhetsz.


Amúgy meg tényleg nagy csíra lehetsz, ha nem esett le, hogy ez nem rendőr volt. Ismerek olyan fogyatékos ürgét, aki ha buszra ül, ellenőrzi a jegyeket, és hasonlók. Persze úgy adja elő, hogy ha nem ismered, látod ugyan, hogy nem 100-as, de azért előveszed a jegyed. Valószínűleg ez is valami sérült ember volt, aki ezzel szórakoztatja magát.

2012. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos tudod onnan,hogy nem rendőr volt, de azert koszi a valaszt ;)
2012. okt. 20. 16:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem egy rendőr, egy ép elméjű felnőtt nem viselkedik úgy egy ilyen takony gyerekkel, mint amit leírtál. De ha neked úgy jobb, akkor a BRFK vezérezredese volt.
2012. okt. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!