Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki a hibás? Aki elköveti a...

Ki a hibás? Aki elköveti a bűncselekményt, vagy az, akinek az lenne a dolga, hogy megakadályozza, de nem teszi?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha azért követi el mert tudja hogy semmi akadálya, nem hibásabb mint aki hagyja hogy elkövesse. persze itt nem azt értem hogy 5en nem hibásak ha kifosztanak 1 járókelőt, mert az úgyse tudja megakadályozni pedig megkéne védenie magát:)
2009. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő.
2009. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt ugye te sem kérdezed komolyan??
2009. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

17:04: igazad van, de én nem erre gondoltam :) Valóban félreérthető így a kérdésem, de nem véletlenül írtam ebbe a kategóriába :)

17:22: hát tőled nem.

2009. aug. 24. 17:25
 5/12 anonim válasza:
Picit bővebben légyszi!
2009. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kicsit konkrétabb példát irj. mert ez függ a bűntettől is. ha ugyanis egy biztonsági őr elalszik, és kirabolják a munkahelyét, akkor ő (jogilag) nem büntethető, de kirúgni ki fogják.
2009. aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egész konkrétan a (főképp vidéki) városi rendőrkapitányokra, körzeti megbízottakra gondolok, akik rendet bírnának csapni még a jelenlegi állománnyal is a körzetükben, hogy a lakosságnak ne kelljen félnie, ha kimegy az utcára, és mégsem teszik. Azt nem akarom hallani, hogy nincs rá pénz, mert ha a homokosok vonulásának biztosítására van, akkor erre is van. Számomra megbocsáthatatlan, hogy aki tehetne, nem tesz semmit.
2009. aug. 24. 17:50
 8/12 anonim ***** válasza:
mindkettő, az egyik abban, hogy megteszi, a másik abban, hogy bűnpártoló.
2009. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Természetesen az a hibás általában aki elköveti, mert elkövetni nem szabad de megakadályozni viszont nem kötelező. Tehát a kettő közül van egy erősebbik, így az elkövető a fő bűnös ! (Egyszerű logika)
2009. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

városi rendőrkapsok, körzeti megbizottak. Kb tizszer ennyien kellene lenniük, hogy javuljon a közbiztonság. Sokszor 3-4 falura jut egy vagy két rendőr. Nálunk pl a 9000 fős kisvárosnak nemhogy kapitánysága, még körzeti megbizottja sincs, a szomszéd kisvároshoz tartozunk ahol egy örs van, kb 20 rendőrrel.

Bűnelkövetést megakadályozni meg csak akkor lehet, ha tutira megy a rendőr, vagy tetten ér. Nem lehet minden állampolgár mellé egy rendőr állitani.


Azt meg hogy miért van pénz melegfelvonulást biztositani, és miért nincs bőviteni a személyi állományt talán kérdezd meg egy levélben Drazsétól, nem mindig általánositani kell és fikázni az egyenruhásokat.


Szerintem Te lettél egy bcs áldozata és most jól fel vagy háborodva, hogy miért nem tudott ott lenni egy rendőr.

2009. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!