Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közösségi oldalon írt üzenetbő...

Közösségi oldalon írt üzenetből lehet bírósági ügy?

Figyelt kérdés
nemrégiben írtam valakinek üzenetet egy közösségi oldalon amiben nem a legszebben fejeztem ki magam, hozzáteszem trágár szavakat nem használtam, és az volt a célom az üzenettel hogy legközelebb fogja vissza magát erre ő ezt fenyegetésnek vette és a bíróságra akar menni becsületsértés miatt. következő üzenetemben bocsánatot kértem amire szintén így reagált. szerintetek lehet ennek bármi következménye?

2013. febr. 5. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tudom,de majd jön "csilla0701" és ő megmondja mert ő ennek szakértője.

Ő rendőrnyomozónő.

2013. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valójában ma már mindenből lehet bírósági ügy. De nem gáz, ne aggódj.
2013. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
úgy érted hogy nincs okom félni?
2013. febr. 6. 19:52
 4/5 anonim válasza:
Ha a sértett elég befolyásos, egyáltalán nem biztos, hogy egyáltalán bíróság elé visznek...
2013. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 svelvet válasza:

Amennyiben privát üzenetet írtál, tárgytalan a dolog. A becsületsértés azt jelenti, hogy mások előtt állítasz róla olyat (munkahelyére, közösségi tevékenységére stb. vonatkozóan), ami őt negatívan állítja be, pl ha az üzenőfalán ecseteled, hogy mennyire pocsék munkát végez. Ha még bocsánatot is kértél, akkor végképp nem tudom mire fel akarna becsületsértésért feljelentést tenni, az ez ügyben indított bírósági pereknek épp az az elsődleges célja, hogy kibékítse a feleket :)

A bíróságon (és rendőrségen) a sértettnek kell bizonyítania a becsületsértést, és ha valóban csak ennyi történt, amit leírtál, hát nem megy messzire. :)

2013. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!