Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi magyarázza a bűncselekménye...

Mi magyarázza a bűncselekmények megoszlásában a jelentős területi különbségeket Budapesten belül?

Figyelt kérdés

Elégedetten nyugtáztam, hogy ahol én lakom (5. ker Margit-híd és Lánchíd között) az elmúlt évben csak 1 autót loptak el. A Szent István körút túlsó oldaláról (13. kerület), már sokkal többet, de még ez se kirívó. Ugyanakkor rengeteg kocsit loptak az Árpád-híd budai oldalának környékéről (a pestiről is elég sokat, de jóval kevesebbet), vagy a 11. kerületből.


A lakásbetörésben is mi jól állunk, ebből viszont kirívóan sok van a Nagykörúton, a Vámház körút környékén illetve a közeli mellékutcákban, vagy a Podmaniczky utcában. Elég csak néhány saroknyit menni, és a jó helyzetből máris átérhetünk egy nagyon rosszba. A 11. kerület viszont lakásbetörésben jobban áll.


Itt lehet megnézni országosan az adatokat. Beállítható sok minden (hely, idő, bűncselekményfajták):


[link]



2013. febr. 13. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az autótolvajok olyan helyet keresnek, ahol nincs kamera, nincs mozgás, sokszor már figyelőembereket is visznek, akik nézik, hogy jön e rendőr autó. Próbálnak minél értékesebb, ám de biztonságtechnikailag rossz gépjárművet elvinni.

A lakásbetörések is hasonlóan történnek. Ott még figyelniük kell ara is, hogy idősek lakjanak ott, akik nem kevés pénzt tartanak otthon. Sokszor hetekig figyelik, és várják azt, mikor biztosan elmegy otthonról több időre.

2013. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az azért megnyugtató, hogy ilyen szempontból én elég jó helyen lakom.
2013. febr. 14. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!