Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tehetek feljelentést?

Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Ma felhivtak valami hitel miatt ,és engem kerestek pontosabban nem engem hanem valami TOtál más személyt aki férjnél van, csak a neve meg az anyukája neve az ami nekem.De én nem vagyok férjnél,és nem vettem fel semmi hitelt sem,söt nem is ott lakom ahol az a személy akit kereset a hölgy aki hivot.Azt mondta a hölgy hogy megprobálja kideriteni mi történhetet, és ha gondolom tegyek feljelentés a rendörségen adatokal valo visszaélés miatt.Ilyenkor téleg lehet ilyet? És mit mondjak a rendörségen,azt tudom mondjam el mi történt, de h nem tudom ki volt aki nekem adta kimagát,olyankor hogy tudok feljelentést tenni? És hogy kaphatot egyáltalán hitel az én nevembe ?Ha a szemáélyim nálam van?

2013. febr. 22. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen tegyél feljelentést, mert ha valóban visszaélés történt, akkor sajnos tisztáznod kell magad.

Ismeretlen tettes ellen fog eljárás indulni, ha tudják, kinyomozzák mi történhetett, de részedről nem is ez a fontos, hanem az, hogy a bank felé tudod igazolni, hogy mi történt, hogy nem te vetted fel a hitelt, hogy bűncselekmény áldozata vagy. Mert az úgy nem megy, hogy megmondod, hogy bocsi nem is én voltam, nem fizetem vissza a hitelt, a bankban meg azt mondják, hogy hát kár, aztán békén hagynak. Cselekedned kell.

2013. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy tegyél! Mire is tennél? Kaptál egy zavaros telefont valamilyen behajtó cégtől, ahol is semmi sem stimmel. A te telefonszámodon kerestek valaki mást, aki ráadásul az anyja nevén kívül semmiben nem azonos veled. Más családi állapot, más lakcím stb. Ráadásul te nem vettél fel hitelt, nem kaptál semmiféle felszólítást. Ez nem telefoni bemondásra szokott történni. Majd a hitelintézet kideríti, hogy kiről is van szó, utána lehet lépni, ha szükséges.
2013. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehetni tehetsz épp csak értelme nincs.
2013. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 22. 15:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam a rendörségen, tettem feljelentés,azt mondták,hogy sajnos elég gyakori mostanság az ilyen,és hogy én még szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem behajto jött egyböl hanem felhivtak hogy ugyan már vissza kéne fizetni a hitelt,és hogy a hitelezöt is értesitik, meg kikérik hogy pontosan mikor is és milyen igazolvánnyokal vették fel a hitelt,ha szerencsém van rövidesen ki is derül.Köszönöm föleg neked Mura .
2013. febr. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!