Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jól tettem, hogy feljelentést...

Jól tettem, hogy feljelentést tettem?

Figyelt kérdés
A pénztárcám eltűnt minden iratommal együtt, és mivel nem találtam sehol (miután felhívtam a máv irodát, mert vonattal utaztam, körbe néztem arra), feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen. Mert emlékszem rá, hogy mikor volt meg, és mikor nem. És a nagy tömegben bárki kivehette. De ugye nem tudom pontosan felidézni, hogy mikor lophatták el. Lehet belőle bajom, ha mégsem ellopták, hanem mégiscsak elhagytam, bár ennek semmi esélyét nem látom. Mert ugye nem tudom megmondani, hogy ki tehette, meg percre pontosan sem tudom, hogy mikor, valamikor a leszállás (mert akkor még meg volt, ez biztos), és amíg beértem az iskolába. Az út alatt meg nem veszthettem el, mert zárt részben volt. Félek, hogy hamis tanuzásért vagy miért esetleg feljelentenek, ha nem találnak tettest. Van okom félni? És ami még gond, hogy először azt mondtam barátnőimnek, családomnak, hogy biztos elhagytam, mert nekem eszembe sem jutott, amíg nem jegyezte meg anyukám, hogy el is lophatták, hogy megtörténhetett az is. De így visszagondolva csak ez lehet. De ha most a nyomozó kérdezősködne a barátaim körében, akkor lehet belőle gond, hogy először azt mondtam, hogy elhagytam?
2009. okt. 6. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis, csak annyit küldenek, hogy eredménytelenül zárták le a "nyomozást"(mert nem számíthatsz nyomozásra, erre nincs erőforrás). A pénztárcád meg valahol egy kukában van, persze pénz meg fontosabb iratok nélkül.
2009. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ellopták pár éve, a táskámból vették ki egy buszmegállóban, nem vettem észre. Felejelntést tettem, jött évenként egy határozat, hogy nem jártak eredménnyel, és pár év múlva jött egy utolsó, hogy lezárták, bocsi, nincs meg. A feljelentés után nem volt már semmi... Nyugi. Nem lesz hamis tanúzás :)
2009. okt. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen, (bocsi a szó használatomért) piti ügyekben, nem törekszenek eredményes nyomozásra, mivel ismeretlen a tettes, elég nehéz bármiből is kiindulni, főleg, úgy hogy valahol a vonaton, vagy az utcán lopták el, ahol nem két ember fordult meg aznap. Szóval erre ihatsz hideg vizet, majd kapod a papírt, hogy nem jártak sikerrel, aztán végül, hogy le is zárták a nyomozást, de ez csak papíron történik... Neked ebből bajod nem lesz az biztos, de az még biztosabb, hogy nem lesz meg a tárcád, és ahogy írta az előttem szóló, már valamelyik kukába csücsülnek az iratok, ha csak el nem tudja adni azt is. Sajnos ez ilyen.
2009. okt. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges volt feljelentést tenni, ezekkel még akkor sem foglalkoznának ha lenne kiindulópont, így meg végképp esélytelen. Ráadásul mivel gondolom az ellopott dolgok összértéke 20000 forint alatt van, így a statisztikába sem kerül bele. Welcome to Magyarország!
2009. okt. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért még félek, hogyha lesz a tanúmeghallgatás, vagy mi, akkor nehogy baj legyen. Ott lehet bent más is rajtam kívül? Egyébként annyi előnye volt feljelentést tenni, hogy egyes iratokat így ingyen szerezhetek újra be, csak el kell majd menni az Áldozatsegítő szolgálathoz. Csak tényleg tartok tőle, nehogy én húzzak rövidebbet, vagy valami.
2009. okt. 6. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tanúmeghallgatás. Továbbá KELL feljelentést tenni, hogy esetleg ne használhassák fel az igazolványaidat. Mondjuk hitelfelvétre :) Ilyenről is hallottam már. Én viszont nem tudtam ingyen újracsináltatni az igazolványaimat, kemény ezresekbe fájtak az eltulajdonítás után...
2009. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóná ott a pont. Nem a nyomozás eredménye a lényeges elsősorban, hiszen ember legyen a talpán, aki megtalálja az elkövetőt abból, hogy az utcán, vagy a buszon eltűnt, de lila gőzöd sincs, hogy pontosan hol. Ha szernecséd van valaki megtalálja egy kukában, és beviszi a rendőrségre.

A feljelentés az iratok eltűnése miatt fontos, hisz minden személyes adatod benne volt gondolom amivel visszaélhetnek. Én speciel találkoztam olyannal, akinek a nevére céget hoztak létre ami pénzmosásra szolgált és a csóka még ült is érte, mert elfelejtette bejelenteni, hogy ellopták az iratait. Hát ennyi.

Jól tetted, hogy feljelentést tettél, semmi károd nem fog származni belőle, leszámítva, hogy újra kell csináltatni mindent.

2009. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát túl sok értelme nem volt, de ha te így jobban érzed magad, akkor igen...
2009. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feljelentést kell tenni mert visszaélhetnek az irataiddal. Semmi bajod nem lesz ha végül kiderül hogy csak elhagytad, csak jelezd a hatóságnak.
2009. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor ellopták a biciklimet, én is csak a biztosítás miatt tettem feljelentést, mert ahhoz kellett.
2009. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!