Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csak az a személy kerül be a...

Csak az a személy kerül be a rendőrségi nyilvántartása, akinek volt már valami ügye a rendőrséggel, vagy mindenki benne van? Konkrétan személyes adatokra és Fényképre gondolok.

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 09:04
 1/7 dickharta ***** válasza:
ha volt ügye,akkor a bűnügyi nyilvántartásba! ha nem akkor a jogsi miatt van nyilvántartva.
2013. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

A központi nyilvántartási rendszer elérhető minden rendőr számára.

Abban benne van mindenkinek a valaha volt személyi igazolványa fényképpel, lakcímnyilvántartás, gépjárművek a neveden, azok adatai, vezetői engedélyeid, eltiltásaid, körözés, lakhelyedre bejelentett személyek, minden.


Ha voltál már rabosítva (bűncselekmény elkövetője), akkor van ujjnyomat, egyéb kriminalisztikai elemek is fel vannak sorolva: magasság, súly, különös ismertetőjelek stb.

2013. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs jogosítványa. Én is személyi igazolványra gondoltam, de ez a kép színes volt, (nem a személyi képe, mert azt láttam) és meglepődtem mikor oda fordították, hogy felismerem-e, ő van-e a képen.
2013. jún. 16. 13:10
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, fiatal személy, csak új kártyás igazolványa volt, a másik fajta nem.
2013. jún. 16. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:

A nyilvántartóban színes a kép, amit a rendőr a számítógépen mutatott, viszont a személyi igazolványában nem.

Azt hittem ez magától érthetődő. Ugyan arról a képről beszélünk, csak az igazolványban nem színes.

2013. jún. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha voltál már rabosítva (bűncselekmény elkövetője), akkor van ujjnyomat, egyéb kriminalisztikai elemek is fel vannak sorolva: magasság, súly, különös ismertetőjelek stb."


De ez csak addig igaz (elviekben), amíg nem születik jogerős ítélet, mert ha netán felmentik, akkor a rendőrség köteles megsemmisíteni ezeket az adatokat a nyilvántartásból. Vagy rosszul tudom? Persze a gyakorlat ismét más kérdés, én is tapasztaltam, hogy eszük ágában sincs megsemmisíteni semmit. Egy újabb terület, ahol rendet kéne tenni már végre.

2014. máj. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utánaolvashatnál mielőtt feltételes módban kijelentesz valamit.
2014. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!