Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet valakit feljelenten...

Hogy lehet valakit feljelenteni olyan dologgal, hogy másoknak rólam, hamis adatokat közölt?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek,aki azért mert nem segítettem neki weboldal készítésben,az egyik közösségi oldalon(myVIP-en) az ismerőseimnek,olyat terjesztget,hogy én homoszexuális vagyok,és a barátnőmet kihasználom,és satöbbi tintát nem tűrő szavak/mondatok voltak ez előzöek mellett.

Szerintetek?


2009. okt. 11. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ui: Készített valami randi.gay.hu-n rólam egy profilt és a képem feltette,és úgy keresgélt,ez még számít valamit?
2009. okt. 11. 21:21
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

1. Hány éves vagy? És ő hány éves?

2. Miért érdekel, hogy milyen pletykákat terjeszt rólad?

3. Csak magát járatja le. Eseteg, ha te is le akarod magad járatni, indíthatsz "tisztázó lánclevelet", de szerintem nem ér annyit az egész.

4. A rendőrség nem fog foglalkozni veled, szóval felesleges időpocsékolás. Persze lehet olyan jogcímeken pert indítani, hogy "jó hírnévhez való jog megsértése", de komolyan ér annyit az egész?

2009. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Aki ismer téged, úgyis tudja, hogy nem vagy az. A többieket meg nem érdekli. Úgyhogy te se foglalkozz vele! Előbb-utóbb majdcsak megunja, a pletyka rólad elfelejtődik, őt pedig az ismerősök még jobban kiismerik...Meg amúgy is: "minden csoda 3 napig tart"
2009. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
fenyítsd be ezt a kis genyát hogy ne cseszegessen ha kell verd el a száját
2009. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Én nem hiszek az erőszakban, de ismerek ilyen embereket mint aki ezt csinálta veled és ők csak abból értenek.

Én biztos hogy megkeresném és "nyomatékosan" megkérném, hogy hagyja abba és hogy nyilvánosan ismerje el hogy ő hazudott.

2009. okt. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bírósági úton, polgári peres eljárásban tudod felelősségre vonni!


Keress fel egy ügyvédet és a bizonyítékokkal pereljétek be az illetőt (rágalmazás, hitelrontás, becsmérlés, stb.) követelj tőle a becsületed besározása miatt 2 millió forint kártérítést!!!


Ha van elég elfogadható bizonyítékod és tanúd a vádjaid megtámogatására, akkor elítélik az illetőt és fizetheti a kártérítést, +perköltségeket is!... :D


Azt hiszem, a bíróság egy életre elveszi majd a kedvét attól, hogy más embereket mocskoljon!

2009. okt. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg indíthatsz pert. A per során bizonyítanod kell, hogy mit tett ellened, és azt is bizonyítanod kell, hogy ezzel kárt vagy érdeksérelmet okozott neked. Ez egy kissé nehéz, szerintem egy ilyen súlyú ügyben nem fogsz annyi kártérítést bevasalni, amennyit az ügyvéd elkér, de leginkább nem fogsz menni semmire.
2009. okt. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ismerem a myvipet, de ott is vannak moderátorok, ha jelented, hogy valótlan állításokat terjeszt rólad, rágalmaz, gyaláz, engedély nélkül felhasználja a fényképedet, akkor valamire való weboldal ezt törli és a felhasználót figyelmezteti. Gondolom, még gyerek vagy, ha nem mered te helyre tenni, nyugodtan fordulhatsz a szülőkhöz, valamire azért ők is jók. Amit ő csinál, az visszaélés a helyzetével és büntetendő cselekedet.
2009. okt. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy hagyd. Ha feltett ilyen oldalakra és a többieknek is megvan a levél akkor egyszerű a dolog. Pont tavaly hallgattam ilyenről egy ügyvédtől előadást. MIvel interneten több millióan nézik így biztos a siker per ügyileg. Kártérítés természetes és ha minden igaz felfügesztettel is jár.

Pl sokan azt se tudják, hogyha vkinek az iwiwét feltöröd azért letöltendőt is kiszabhatnak 1-3 évig. Érdekes volt erről is hallani:D

2009. okt. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólásokkal ne foglalkozz, perelni kell!!! Megtanulja, mivel és kivel játsszon!!! Ez ugyanis nem vicc és a törvény éppen ezért bünteti!

Személyes adatokkal visszaélés, hitelrontás, becsületsértés, egy ügyvéd kiválogatja a megfelelőeket ezekből!

2009. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!