Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy a rendőrök ne legyenek korruptak?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis kevesebben, mint most.

2013. júl. 5. 18:02
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:
68%
Úgy, hogy nem adsz nekik pénzt.
2013. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez most trollkodás???
2013. júl. 5. 18:07
 3/16 anonim ***** válasza:
78%

Jó kérdés!

Talán ha a kiválasztásnál nem a kontraszelekció érvényesülne (a maradék megy rendőrnek).

Talán ha a munkakörülmények jobbak lennének.

Talán ha a fizetés jobb lenne.

Talán ha nem ezt látnák a feletteseiktől.

Talán ha nem ezt látnák az ország vezetőitől.

Talán ha megfelelő elrettentő erejű büntetések lennének.

Talán ha eredményesebb lenne a korrupció felderítése.

Talán akkor kevesebb is lenne a korrupció.

2013. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hogy ne legyenek korruptak? Hát, ehhez nem szabad, hogy embereket vegyenek fel rendőrnek.

Ha elég sokáig van valaki hatalmi helyzetben, egy-két csodabogarat kivéve tuti, hogy ki fog játszani néhányat a hatalmából származó előnyök közül. Ez bármikor megfigyelhető politikusoknál, rendőröknél, cégvezetőknél, stb. És általában akik a leghangosabban szidják a korrupciót, azok csábulnak el a leghamarabb, amint ők is jókor, jó helyre kerülnek...

2013. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
És miért csak a rendőri korrupcióval foglalkozol? Máshol nincs? Egyáltalán milyen arányú a rendőrségnél a korrupció? És milyen máshol?
2013. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

#3!


Miért gondolod, hogy "csak a maradék" megy rendőrnek? :)

2013. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Talán rendőr teccik lenni?
2013. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5-s sajnos nem tudom, de biztosan nincs is pontos adat, sőt egyáltalán nem lehet tudni, sokszor hallani olyat, hogy valaki megver valakit vagy ellop valamit majd pár nap és újra szabadlábon van, na, vajon miért? Am. tudom, hogy nem ez most a legfontosabb és a fideszes korrupciós botrányok súlyosabbak, csak kíváncsi voltam, hogy ezt a kérdést hogy lehetne megoldani.
2013. júl. 5. 18:31
 9/16 anonim ***** válasza:

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad

valószínű meglepődnél ha megtudnád ma már milyen sokan mennek egy vagy két diplomával rendőrnek-bár nem tudom te kit tartasz selejtnek?

2013. júl. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

#7!


Igen, az vagyok, mint azt már jó pár helyen leírtam ezen a fórumon. ;)


Kérdező!


A "pár nap és újra szabadlábon van"-nak semmi köze a korrupcióhoz, sokkal inkább a törvényekhez. Bírósági döntés nélkül három napnál tovább senkit nem lehet bent tartani. És három napig is csak akkor, ha kezdeményezik az előzetes letartóztatását, amelynek feltételei vannak. Enélkül viszont meg már csak 8+4 óráig tartható bent.

2013. júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!