Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyha én külföldről rendelek...

Hogyha én külföldről rendelek (kínából) kb hetente 15-20 ezer forint értékű mp4 lejátszót, akkor abból lehet baj?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy megbüntetnek érte? Vám és pénzügyőrség felfigyel rá? Postázzák külföldről.
2009. okt. 18. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha rendszeresen kapsz dolgokat, akkor fel fognak rá figyelni, rákerülsz a listájukra, és onnantól kezdve minden külföldről rendelt cuccodra ráteszik a vámot. A megoldás, ha több címre tudod rendelni a cuccokat, akkor nem látszik annyira rendszeresnek. Szerintem a havi egy csomag kb átcsúszik.
2009. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

A postai csomagokat 1 helyen vámkezelik, tehát a második csomagodtól kezdve vámot kell majd fizetned...

Az már egy másik kérdés, hogy a vámosok tuti értesíteni fogják az Apeh-ot, hogy kereskedelmi mennyiségben rendelsz külföldről műszaki cuccokat, az Apeh meg jól megbüntet majd, ha nem adózol a jövedelmed után!


Amúgy a vám-keret ÉVENTE számolódik (nem hetente!), évente 1x kaphatsz 15-20ezer Ft értékben csomagot, utána a többire kiszabják a vámot, ha nem kereskedelmi mennyiségű a holmi...

Ha "kereskedelmi mennyiség", akkor elkobozhatják... :[

2009. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

A szemét politikusok szétlopják az országot, csalnak, hazudnak és a qrva anyját a szomszédnak is mert minimálbérre van bejelentve holott nettó millát keres, ja , hogy én is csalok, hazudok az nem számít, ugye?

Hülye nép a magyar!

2009. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor rendelhetek kb hónaponta 2-őt, nem fog feltűnni?
2009. okt. 20. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel az unión kívülről jön és az unióba belépő áruk után egyszer az unió területén meg kell fizetni a vámot, így igen fel fog tűnni.
2009. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha rám hallgatsz kinából nem rendelsz.
2009. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!