Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr ha valami olyat...

Egy rendőr ha valami olyat tesz nekem, sérteget, vagy fenyeget, bagy korrupt akkor hogy tudom bejelenteni?

Figyelt kérdés
Ismerösöm azt mondta van a rendőrőknek szolgálati száma, és ha valaki kéri, azt köteles megadni. igaz ez? Vagy ha valami olyat csinál, hogy vissza él azzal, hogy ő rendőr akkor, belehet jelenteni a rendőrségnek?
2009. okt. 28. 09:19
1 2
 1/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
79%

Az azonosítójának rajta kellene lennie, de amúgy is köteles megadni, viszont lehet hogy hazudik. Jó ha van tanúd, vagy diktafonod mert letagadja és te kerülhetsz bajba.

Én az (katonai)ügyészségen tennék panaszt, de elvileg a felettesénél kellene kezdeni, akit szintén csak tőle tudhatsz meg.

2009. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A korrupcióval vigyázz mert ott mindkét félt meghúzgálják.

Én nem foglalkoznék ilyesmivel. És szolgálatban sértegetett?

2009. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr köteles szolgálati számát közölni a nevét és rendfokozatát. De ez mind látszik is rajta. Elvileg ez a menetrend, hogy napszaknak megfelelő köszönés aztán ezek amiket előbb felsoroltam, aztán, hogy mi az intézkedés célja és stb. De könyörgöm mire ezt elmondja, megalszik a tej a szádba, senki sem kíváncsi rá. Szóval ezen ne akadj fenn, hogy ő nem közölt ilyeneket...

A másik korrupció. Így van mind a két fél jól megüti a bokáját, így te is jól belekeveredsz, nem ér annyit. Erre van külön szervezet ami kiszűri az ilyet és fenn is akadnak sokan... Szóval hagy a csudába.

2009. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Köteles megadni a jelvényszámát, nevét rendfokozatát.

A korrupció meg egy olyan dolog, ha utólag szólsz, hogy Te lefizettél egy rendőrt akkor Te is megkapod a magadét, ugyanis részese voltál a bűncselekménynek.

Azt meg hogy sérteget, fenyeget ha nem tudod bizonyítani akkor megette a fene.

2009. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Azt gondolom ha én normálisan beszélek valakivel akkor ő is velem. Gondolom ok nélkül ő sem bunkózik. Ez van. Ráadásul civilben ő is ember.
2009. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azért nem mondtam, hogy lefizettem valakit. Akkor elmesélem. Mentem a városban, pesten, nem a belváros, külváros. És igazoltatott 2 fiatal rendőr hapek. És beszoltak, mert hogy fekete farmer, cipő, meg kapucnis pulcsiba mentem kapucnival fent a fejemen. És akkor mondták, hogy ilyen bérgyilkosnak képzelem magam? Mondom miért? Mert hogy fekete ruha, meg kapucni, meg minek takargatom az arcom. Mondom nem takargatom, csak hideg van, meg szeretem, ha van valami a fejemen. Megjegyzem levettem, mikor mondták, hogy adjam a személyit. Szaval, ott röhögtek. Pesze én nem tudtam mit mondani. Majd hüélye leszek egy azaz KETTŐ rendőrel vitázni. Vajon kinek hinnének? Nekem egyedül? Amikor ők KETTEN vannak? Még én hazudnék... Jó, ez nem nagy tragédia, de ugy utálom, mikor gúnyt űznek belőlem, főleg rendőrők, szolgálatba...
2009. okt. 28. 17:32
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Én valahogy nem láttam az írásodban hogy fenyegettek vagy pénzt kértek tőled, akkor most mi a gond? Unatkoztak, szívóztak veled, ennyi, előfordul az ilyen. Régebben meg adtak két nyakast is a csendőrök és haza zavartak, ha nem voltál szimpi.
2009. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

na akkor én kihez futottam volna amikor egy kihalt vasárnap este igazoltattak,megnézték a papírjaimat és közölték hogy pakoljak ki a kocsiból.20 éves lány vagyok,és szoknyába voltam meg ilyenek.....a csomagtartó tele volt cuccal meg volt benne szike metszőolló meg kés mivel épp koszorúkötésről mentem haza.Kérdezgették mi ez én válaszoltam rá persze remegett mindenem.Aztán szonda és elővetették az izzókészletet,az elsősegélydobozt az elakadásháromszöget és közbe röhögtek mert azt sem tudtam hova kapjak.Aztán közölték hogy nem ég az első lámpám az egyik.(Előtte nem sokkal égett ki)Aztán az egyik kérdezte hogy nem akarnám e kicserélni mert ezért büntetnének is.Aztán lerendeztem annyival hogy ha megmutatja hogy kell én is kicserélem:DÉs végig égett a kék villogó:S

Szóval szét aláztak meg röhögtek is.Hát még mikor elindultam és lefulladtam....ááááá...Annyit sírtam utána.Na de most mit tehetnék.MA már csak röhögök rajta mert rájöttem hogy unatkoztak aztán kész.MEghát ezt bárkivel megtehetnék...mármint kipakolni a kocsit.Szóval szerintem jobb ha az ember nyugton marad adja amit kérnek előbb szabadul.

2009. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek abban az esetben kérheted el az adatait amennyiben ő intézkedést kezdeményezett veled!!


Az ügyészségen tehetsz bejelentést, de tudnod kell valahogy bizonyítani is az állításod uh nem árt ha vmivel felvételt készítesz a dologról!


Ellenkező esetben a rendőr feljelenthet hogy megrágalmaztad!!

2009. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mit kell félni a rendőrtől ? ? ?


Ugyanolyan ember mint a többi csak egyenruhája van!


A Postástól is félsz ? ? ?

2009. okt. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!