Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanunak idéztek be egy büntető...

Tanunak idéztek be egy büntetőjogi ügyben, tárgyalásra még nem került sor. Kérhetek másolatot a vallomásomról a kapitányságon?

Figyelt kérdés
Kiadják vajon? Szükségem lenne rá, mert nem emlékszem minden részletre, elképzelhető hogy akaratlanul hamis tanuzásba keveredtem.

2013. szept. 13. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Akaratlanul nem lehet hamis tanúzni.


Ha betanulod, amit mondtál már, azzal viszont igen.

Pont arra lesznek kíváncsiak, mire emlékszel, nem pedig arra, hogy mit tudtál a régi vallomásodból megjegyezni.


Ki fogják majd adni, de el tudom képzelni, hogy pont emiatt most még nem.

2013. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akaratlanul alatt azt értem inkább hogy információt tartottam vissza.Amit ugyan nem kérdeztek, tehát nem hazudtam.Bonyolult ügy.Viszont van úgy hogy megbánja az ember hogy egy illetőnek segíteni akart.Soha nem hazudtam volna eskü alatt,inkább megtagadtam volna a vallomástételt.Ezért csak azt mondtam el amire kíváncsiak voltak hogyan történt.A terhelő dolgokat viszont elhallgattam mivel belekevertek,ügyvéd előtt tanunak neveztek meg,igy nem volt választásom.És akkor én is segíteni szerettem volna.Nagyon tanácstalan vagyok most.Várok még javaslatokat és köszönöm az eddigieket is!
2013. szept. 13. 12:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont utánaolvastam neten hogy az info visszatartás is hamis tanuzásnak minősül.Mindenképp szeretném a hibámat helyrehozni, főleg mert bűntudatom lenne.Az illető komoly veszélyt jelenthet ártatlan emberekre a közutakon.
2013. szept. 13. 12:18
 4/8 ZETAS ***** válasza:

Ha "információt tartottam vissza" történik akkor két dolog lehet:

1.: A már vallomásban rögzített adatokkal logikailag ne ütközzön, csak kiegészítse azokat. Ez esetben Vallomás kiegészítése tárggyal keresd meg az előadót.

2.: Ha logikailag ütközik előző állításoddal, akkor vagy hallgasd el, vagy konzultálj ügyvéddel.



Mint tanúnak, a hat. természetes kiadja a jegyzőkönyved másolatát a vallomásodról. Asszem 100Ft/oldal (most)

2013. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
Semmi szükséged nincs rá. mert a bíróságon ha kéred felolvassák.
2013. szept. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
zetas!köszönöm a segitséged!
2013. szept. 13. 17:26
 7/8 A kérdező kommentje:
simkol! szükségem van rá, mert mielőtt tárgyalásra kerül a sor szeretném kiegészíteni,elmondani amit tudok,amit elmulasztottam.csak ehhez el kell olvassam a vallomásom, hogy ne ütközzön semmi,hamis tanuzást elkerülendő.
2013. szept. 13. 17:28
 8/8 anonim válasza:
78%
csak az igazat mond mert ha nem azt bajod lehet belöle ha megfenyegetnek mond el a rendörségnek
2013. okt. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!