Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelent a szomszéd...

Ha feljelent a szomszéd öregasszony, mert éles fegyvernek véli a légpisztolyom a kerítés mögül a 40 dioptriás szemüvegén keresztül és rámküldi a TEK-et, felelősségre vonják a téves bejelentőt?

Figyelt kérdés

A TEK nem mérlegelhet. Én kapok két pofont, mert nem adom elő az éles lőfegyvert ami nincs is. Mondjuk még be is visznek, aztán magyarázkodhatok a munkahelyemen.

Rosszabb esetben mi van ha nincs még légpisztolyom sem de a szomszéd öregasszony azt állítja, hogy látta a fegyvert a kezemben mert ő figyel. Hogyan bizonyítom azt ami nincs ?


2013. nov. 18. 00:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

A hírekben >>kispuskát<< és nem légfegyvert említenek.

Nem mindegy.


Ha kapnék két pofont, még a gyerekkori dugós-puskám is előadnám, nemhogy a légpisztolyt.

Értem én mit akarsz mondani, de szerintem túldramatizálod.

2013. nov. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Nos ha rájönnek, hogy valaki a bolondját járatta velük azt kap némi-nemű eligazítást a szervektől.


De a TEK nem hiszem, hogy egy ilyen szimpla bejelentésre ugrani fog inkább ha a bejelentő erősködik akkor esetleg néhány rendőr fog kijönni.


Ha van engedélyed a puskához és előírás szerint tárolod akkor a banya tehet egy szívességet. Te meg elmondhatod a gyanúdat az illetékeseknek, hogy kitől származhat az info.


Ha illegálisan van nálad a csúzli akkor viharsebesen szabadulj meg tőle valahogy. Zúzd össze darabokra, csomagold be és dobd be egy messzebb álló kukába ha lehet többe külön-külön.


A vénasszonyok meg egyébként is szeretnek leskelődni, okoskodni.

2013. nov. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy ebben a hipotetikus történetben az "öregasszony" pontosan mit és hogyan állít a feljelentésben.


Ha a TEK rád rúgja az ajtót, akkor nem két pofont fogsz kapni, hogy "add elő a fegyvert", hanem pofon nélkül raknak bele a betonba, hogy moccanni sem tudsz, amíg bilincs nincs rajtad.

Ezután jön a házkutatás, kihallgatás, stb. Ezt a rendőrség "csak úgy, bemondásra" elég ritkán lépi meg (bár volt rá példa már).

Miután megtalálják a légpisztolyodat, jön a szakértői vizsgálat (7.5 Joule-t meg nem haladó torkolati energia és tsai). Ha a "csúzli" rendben van, akkor megúszod. Legrosszabb esetben a bíróság ment fel bűncselekmény hiányában (légfegyver szabadon tartható, ha megfelel a vonatkozó előírásoknak).


Innentől kettéágazik a dolog:

- egyrészt lehet kicsit pereskedni a rendőrséggel (jogellenes letartóztatás, fogva tartás, stb., szép menet lesz, de jól fizet),

- másrészt esetleg ütheted kicsit a vasat a "hamis vád" c. mókával az öregasszonnyal szemben. Nagy valószínűséggel nem fog megállni (hacsak nem állított valami bődületes baromságot a feljelentésben).

2013. nov. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Érdekesek ezek a legújabb TEK-es esetek, mert egy idős ember egyetlen állitólagos fegyvere miatt miért nem elég a rendőri bevetés?? Úgy tűnik hogy egyrészt orbán magánhadseregének kell a gyakorlás, másrészt ezekkel az akciókkal akarja félelembe tartani az embereket! Ezt már sok diktátor eljátszotta pinochet-től kezdve Ceausescu-ig :(
2013. nov. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sni ***** válasza:
A 4-es válaszoló egy kicsit másik világban él! A TEK nem csak úgy odamegy ajtókat rugdosni, hanem a helyi rendőri szerv felkérésére mennek be, akik megmutatják a házat, elmondják, hogy fegyver van bent, ennyi! De egy ilyen korlátolt embernek ezt hiába írja le 100 ember is... :)
2013. nov. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs a helyzet túldramatizálva, bárkinek lehet rosszakarója vagy idióta túlbuzgó szomszédja.

A feltett kérdésnek semmi köze a kispuskás esethez. Egy szabadon tartható légpisztoly vagy airsoft játékpisztoly több méteres távolságból kinézetre hasonlíthat egy éles fegyverre.

A borzasztó az a dologban hogy egy idióta miatt meghurcolhatnak és mindenki azzal védekezik, hogy csak a dolgát végezte a rendelkezésre álló adatok alapján.

Sajnos mi a feljelentők országában élünk. Ahogy Hofi mondta, tolla van ideje van tehát feljelent.

2013. nov. 18. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Az öregasszony nem úgy fog bejelentést tenni, hogy légpuskával lövöldözöl, hanem azt fogja mondani, hogy valaki lövöldözik. Ekkor jön az amit a 3. is irt.

Lsd: Égjáró luke a BME-n, akit leteperik, mert a bejelentés szerint fegyveres van az egyetemen. Az már onnantól tipikus magyar történet, hogy azért a fröccsentett műanyag vacakért a srácot még meghurcolták (többek között a rektor) a bejelentő meg semmit sem kapott. És egyet értek, ez a magánhadsereg a megfélelmitésért van, nem másért. Az én magánvéleményem meg az, (kispuskás esetre reagálva) hogy vicc, hogy az a hangos légpuska engedély köteles, mert a kispuska viccnek is rossz, nemhogy lőfegyvernek egyébként, és tragédia, hogy ilyen a fegyvertörvény, ennyire töketlen a hatóság, hogy a bűnözőt védi az áldozat helyett, tragédia, hogy a valódi elkövetők kényelmes börtönökben jelképes büntetéseket töltenek le, (ha nem ússza meg felfüggesztettel), szóval oltári káosz van nem,hogy 2 hét alatt rend. De itt be is fejezem, mert csak felhúzom magamat.

2013. nov. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

hát igen, mindig is ilyen volt a magyar nép, legalábbis a tudatlanabbik fele

bonyolult lenne a törvényalkotást hibáztatni, vagy esetleg a "jóakaró" szomszédot

sokkal egyszerűbb a TEKet hibáztatni mindenért

a TEK semmit sem csinál rosszul, maximum az, aki úgy ítéli meg, hogy őket kell bevetni

a TEK sehova sem megy úgy, hogy bekopogtat az ajtón, hogy legyen már szíves idehozni az állítólagos fegyverét, hogy a kollégák rápillantsanak egy kicsit

ők mindenhova úgy mennek, hogy az illetőnél fegyver van és azt használhatja is (akár ijedtében is)

még akkor is ez az eljárás, ha semmi info nincs arról, hogy fegyvere lenne

a feljelentőn múlik nagyon sok minden

valószínüleg nem mondja be a telefonba, hogy 40 dioptriás szemcsije van és vizipisztolyon kívül még más fegyvert nem látott

ha nagyon jó szándék vezérli, akkor még rá is tesz egy lapáttal, hogy papirod van róla, hogy beszámíthatatlan vagy, vagy hogy fenyegetted, csakhogy véletlenül se vegyék a rendőrök félvállról a dolgot

egyébként ha csak annyit mondd, hogy fegyvert látott a kezedben, akkor nem nagyon vonhatják felelősségre, mert nem hazudott

nem várják el tőle, hogy meg tudjon különböztetni egy éles fegyvert egy légpisztolytól

te pedig, ha mindent szabályszerűen csinálsz, akkor nem nagyon kerülhetnél bajba

2013. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a probléma nem is ez szerintem, mert jogos ha valakinél látnak valamit akkor menjenek ki ellenőrizni. A gond az, hogy nem a TEK-nek kellene rárúgni az ajtót valakire.

A másik probléma, hogy ha gázpisztolyra van viselésim és netalántán éjjel nekem ugranak négyen az utcán, elpukkantok 3 patront és kihívják a rendőrt akkor a büdös életbe nem bizonyítom be, hogy nem én szemét rasszista voltam az aki az ártatlan rabolgatókba belekötött, hanem ők ugrottak nekem. Egy ember szava lesz néggyel szemben, ráadásul nálam "fegyver van".

2013. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Hogyan bizonyítom azt ami nincs ?"


Sehogy! Ezt hívják ártatlanság vélelmének, semmit nem kell bizonyítanod.

A bizonyítás a hatóság dolga!

Nekik kell házkutatási paranccsal átnézni a házadat, és rád bizonyítani a bűnösséget. (Ha sikerül)

Ártatlanságot soha nem kell bizonyítani!

2013. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!