Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megfigyelés: A Rendőrség...

Megfigyelés: A Rendőrség láthatja miket néz nyit meg az ember az Interneten? Lekérheti a szolgáltatótól? Titkos adatgyűjtés?

Figyelt kérdés

Például, ha feljelentem a zaklatómat, a Rendőrség meg tudja "figyelni" hogy a zaklató miket néz és mit csinál az interneten? Tenné ezt azért h bebizonyítsa pl: a zaklató épp hamis profilt hoz létre a nevemben a közösségi oldalon.

Mert más mód nincs a bizonyításra csak ez. A kérdésem: ez lehetséges egyáltalán, van e rá mód? Vagy,nincsen rá mód sajnos? Úgytudom Mobilhívás listát lehet kérni, ezt is lehet?


2013. dec. 7. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg biztosan nincs naplózás, azt senki sem tudná megfizetni. Célzottan technikailag meg lehet figyelni az internet forgalmat (átirányítani a rendőrség felé, akik naplózzák). Gyakorlatban biztosan nem használják, mert egy külföldi VPN-szerverrel simán kijátszható, mert a titkosított kapcsolatból nem tudnak sokat kinyerni (a magyar rendőrség legalábbis tuti nem). Ahhoz, hogy valami eredményt is elérjen, a számítógépre kell valahogyan egy trójait telepíteniük.


Nem hiszem, hogy a magyar rendőrségnek lenne ilyesmire kapacitása. Ha van, akkor azt csak a legsúlyosabb esetben vetnék be, ilyen facebook-zaklatásoknak nem fognak utána járni, mert ahhoz túl macerás. De ez az egész internetes megfigyelés inkább a titkosszolgálatok dolga, mint a rendőrségé.

2013. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy természetesen az is Magyarországra vonatkozott, hogy nincs teljes naplózás. Az USA meg az NSA ügy az egész más tészta, nem is arról szólt a kérdés.

Mo. legalább 10 évvel le van maradva, hogy ilyesmiket csináljon.

2013. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki el AKARNAK kapni, akkor sokminden megoldható. A kérdés, hogy XY zaklatóját el AKARJÁK-e kapni, arra valószinűleg "nem" a válasz. És ezzel nem is tudsz mit kezdeni.
2013. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Értem, de mivel telefont is le tud hallgatni a rendőrség, pl, a zaklató telefonját, ebből adódóan gondoltam talán ez is lehetséges lehetne, hogy az internetjét "megfigyeljék".
2013. dec. 7. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarom elrontani senkinek a paranoiáját, :) de Mo-n a szervek és a internet kb Makó Jeruzsálemtől. Egyetemen néha szokott informatikai biztonsággal kapcsolatos vendégelőadás lenni, és az előadó szokott mesélni pár (gondosan névtelenített, de valóságon alapuló) történetet, hogy mikkel találkozott már a cégek és kormányhivatalok esetén egyaránt. Olyan alapvető, banális hibák vannak, hogy az nem tör be ezekbe a rendszerekbe, aki nem akar. Ezek után én nagyon kétlem, hogy képesek lennének bármi komolyabb lehallgatásra. Az internetet maximum social engineering-re ( [link] ) használják, tehát igen, megpróbálnak infot gyűjteni pl a közösségi oldalakon, talán elkapnak pár e-mailt, de maximum ennyi, ennél komolyabb megfigyelést nem tudok elképzelni, maximum a titkosszolgálatoknál...
2013. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Granulátum ***** válasza:
Szerintem a jupitzi, téhom meg a többiek vissza tudják keresni hogy hol jártál báránykám akár évekre visszamenőleg is.
2013. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem 2006-ig vissza tudták nézni a police,volt ez a sikercsoport,videókkalmindennel,amit a mobil lát,nem szent.

De ha a mobilt otthon hagyod,jön a műhöld.

2015. máj. 5. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!