Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ma igazoltatni akartak a...

Ma igazoltatni akartak a rendőrök de persze pont most nem volt nálam a személyim. Ezek után számíthatok valamire?

Figyelt kérdés
Épp sétáltam az utcán és igazoltatni akart 2 rendőr de nem volt nálam a személyim, mivel csak a haveromhoz ugrottam át ami kb. 3 percre van tőlem és nem gondoltam volna, hogy pont most kéne. Így szóban igazoltattak, kérték a nevet és a lakcímet. Ez akkor most ennyivel el van intézve az egész vagy még számíthatok valamire a közeljövőben a rendőrség felől?

2014. febr. 9. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Bírságra számíthatsz
2014. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az egyik rokonunk biciklivel ment a boltba mert elfelejtett kenyeret venni. Mindössze 5 perc a lakás és a bolt közti távolság biciklivel. A rendőrök igazoltatták, de nem volt nála személyi, végül is csak a boltba ugrott el. Elkérték az adatait, és 1 hét múlva 15 ezer forintos pénzbírságot kapott. Az indok az: hogy minden esetben nálad kell lenni a hivatalos okiratodnak ha kilépsz a lakásod ajtaján.
2014. febr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak leellenőrizték rádión az adataidat. Megbüntetni így utólag biztos hogy nem fognak, hisz nem is tudnának ugye kit, mert nem volt nálad semmi, amivel azonosítottad volna magad.
2014. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Le kell őket szarni.
2014. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 14 éves vagyok. Ez számít valamit?
2014. febr. 9. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem kapsz semmit. Ma már nem kötelező, hogy nálad legyen, ezért már nem büntethetnek meg.


De viszont ha nincs nálad semmi, akkor előállíthat a rendőr, mert nem tudod magad hitelt érdemlően igazolni. A bemondás meg csak elfogadható. Tehát bevisz, a nyilvántartásban a fényképpel összevetnek és elengednek ha nem köröznek. Büntetést így sem kapsz, de nem jó a yardra járkálni ilyenek miatt.

2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nem vagy köteles magadnál tartani... Igen előállíthat indokolt esetben. De ne parázz csak igazoltattak semmi több.
2014. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem vagy köteles magadnál tartani a személyit. Ha plasztik jogsid van. Nekem két éve nincs személyim, csak jogsim.Nyugodj meg.
2014. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!