Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Még mindig ez a procedúra ha...

Még mindig ez a procedúra ha a 107-et hívom?

Figyelt kérdés

Kétszer kellett eddig tárcsáznom a számot, szerencsére nem vészesen sürgős esetekben.

Első alkalommal elmondtam részletesen mi történik és hol(XY Hév-megálló), erre kérdezi tőlem, hogy az hanyadik kerület, én nem tudtam. Nagy nehezen kitalálja, hogy az hanyadik kerület, erre kapcsol oda, ahol el kellett újra mondanom az egészet.

Második alkalommal már egyből kértem a helyi kapitányságot és szó nélkül kapcsolt is.

Szóval megy az idő, amin sok múlhat... Elnézve az amerikai rendszert, mehetne gördülékenyebben. A cella infók alapján lehetne automatizálni a rendszert.



2014. márc. 7. 21:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Király, most már fel sem veszik. 5 percig vártam arra hogy egyáltalán diszpécser szóljon bele, aztán meguntam és letettem. Éppen folyamatban lévő betörést jelentettem volna be.
2014. márc. 30. 01:07
 12/16 anonim ***** válasza:
Használd a 112-t. Most már fokozatosan teljesen erre fognak átállni, vagy valami hasonlót magyaráztak a rádióban nemrég.
2014. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát most már mindegy...


Vészhelyzet esetén Magyarország területén hívja a következő számot:

Mentők - 104 Rendőrség - 107 Tűzoltóság - 105 Általános - 112


Ne viccelődjünk már! Ennek mindnek működnie kell!

De most már végleg elveszett a bizalmam a rendőrségben. Legközelebb ha baj történik velem, akkor felhívok egy ismerőst.

Ha valami bajt látok, ahova hívni kellene valakit, hát megpróbálom majd hívni a fenti számokat, aztán ennyi. Esetleg segítek én, ha olyan és úgy hozza a helyzet.


Szívesen várom rendőrök válaszát véleményét ezzel az egésszel kapcsolatban.

Vagy hogy mi a f**zt csináljak mit/kit hívjak?

Ezek után meg ne csodálkozzanak ha sok az önkényeskedő, meg hogy ilyen magyar gárdás csendőrök jelennek meg városokban(ez nem olyan város).

Most már veszek valami jobbféle 8cm-es kést, aztán lehet nem futni+telefonálni, hanem szúrni fogok ha olyan a helyzet. Pedig nem akarok...

2014. márc. 30. 13:18
 14/16 anonim ***** válasza:
A megfelelő kapitányság száma nem titok, és a telefonba is beírható. Én ezt csinálom + helyi mentők és tűzoltók száma. Bp-n meg a tököm tudja mi van, de biztos valami hasonló :)
2014. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem mondasz hülyeséget, de az átlagember ezt nem fogja megtenni és nem is kellene rászorulnia, hogy megtegye. Ezért vannak ezek a telefonszámok. Bp-en meg felírhatsz kb 60 telefonszámot, ha minden kapitányság és állomás számát tudni akarod.

Ne kelljen már magyaráznom, hogy miért röhejes az egész:) (már leírtam)

2014. márc. 31. 20:46
 16/16 A kérdező kommentje:

Na közben kiderült, hogy idén már hiába hívod a helyi kapitányságokat, csak a 107-en keresztül éred el őket. Ha eléred.

"Januártól azonban az ügyeletes tisztek már nem fogadhatnak segélyhívást, mindenképpen a 107-re kell betelefonálni."

2014. ápr. 30. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!