Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Először büntettek meg gyorshaj...

Először büntettek meg gyorshajtásért (50/62). Kapásból 20E ft lett a bírság. Hogy lehet ez amikor 0-30E ft-ig terjedhet a büntetés!? Első alkalommal nem a figyelmeztetés van? , mert ez az első birságoló fokozat! Egyből 20E? , a fizetésem 1/5-e!

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy nálunk az államnak egy biztos és meghatározott bevételi forrása a bírság? Ez csak egy apróság, de miféle gazember/ek/nek kell lenni ahhoz, hogy egy ilyet jóváhagyjon, hagyjanak? Mennyi pénzt kell még befizetnünk, hogy az indifferens lukakat betömködjük? Aki ezt és hasonlókat jóváhagyja annak könnyű, mert biztos nem havi 100. 000. -ft-ból él!
2009. dec. 19. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem világos,hogy miért vagy fölháborodva,hisz te mentél gyorsabban ,azért kaptad a büntetést.Az összeg meg azért magas ,hogy a jövőben ne kövesd ezt el többé. A másik meg fogd úgy föl,hogy de jó hogy csak pénz bírságot kaptam, mennyivel jobb mintha bevonták volna a jogsit fél évre.
2009. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2009. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

EZ igy teljesen jogos, ha gyorsabban mégy, mint a megengedett (föként lakott területen), akkor ezért fizetni kell. Mi az, hogy elöször figyelmeztetés - ez nem óvoda. Ha az elsö gyorshajtáskor elütsz egy gyereket, akkor se büntessenek, mert elötte nem figyelmeztettek?

Amikor jogositványt szereztél, akkor meggtanultad a KRESZT, abban benne van, hogy mennyi a max. megengedett sebbeség lakott területen belül. Ez helyettesiti a figyelmzetetést. (Egyébként a törvények szerint akkor is meg kell valakit büntetni, ha azért nem tart be valamit, mert nem tudott róla - "A törvény nem ismerete nem mentesit alóla".

HA nem akarsz fizetni, akkor tartsd be a szabályokat és ne veszélyeztess másokat!

2009. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az államot kell fikázni, hogy biztos bevételforrás, hanem betartani a szabályokat. Egyébként tényleg biztos bevételforrás. Lásd itt vagy te :)
2009. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Aki hülye az fizessen... :)
2009. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Igazuk van a többieknek, ebből tanulsz legközelebb! Komolyan döbbenet, hogy a gyerekkel egyszerűen nem tudok a ZEBRÁN végigmenni, mert rám dudálnak a parasztok hogy ugyan mit képzelek, meg úgy megy át a sok idióta mint akit üldöznek, pedig leléptem a járdáról.
2009. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Na. 50 helyett 72-vel mentem, 30 rugó. Akkor lehülyéztem magam és kicsengettem a lóvét, azóta erre nagyon figyelek. Eszembe nem jutott volna a yardot fikázni érte. Nem értem, miért 20-at kell fizetned, mikor a büntetés (elvileg) alsóhangon 30 lenne. De mondjuk ezért a nyüszögésedért én kapásból 50-re vennélek le :D
2009. dec. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen, a 20000Ft teljesen jogos helyszíni bírság. 3km/h-val gyorsabban mész, akkor 30000Ft lenne. Ezek a hatályos magyar törvények. Nem hiszem, hogy az üldöz téged gyorshajtásba, aki ezeket a büntetési tételeket megszavazta, de még csak a műszer mögött álló (ülő) rendőr sem üldözött téged 62-vel. Egyedül magadnak köszönheted, magadat kell hibáztatnod. Pláne ha 100000-ből élsz, akkor kéne vigyázni...
2009. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

A rendőrség nem törvényhozó, hanem tövényalkalmazó szerv, és ez esetben a hatályos magyar jogszabályokat alkalmazták. Szóval fikázz akit akarsz, ők itt nem voltak ludasak. Biztosan nagyon siettél valahova ha lakott területen száguldoztál.

És a figyelmeztetés. Kíváncsi lennék, ha Téged valaki elütne 62-vel lakott területen és figyelmeztetést kapna érte, milyen képet vágnál a dologhoz.

Tanulj a dologból és ezután kelj fel 10 perccel korábban, hogy odaérj mindenhova időben és ne "kelljen" túllépni a sebésséget!


Megérteném a felháborodásodat, ha mondjuk 55 km/h-val mértek volna be és kaptál volna bírságot. Amúgy a gyorshajtásért soha nem járt figyelmeztetés. És ugyan honnan kéne tudni a rendőrnek, hogy neked ez volt az első?

2009. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Off

Szegény kérdező,ha előre tudja ,hogy ilyen kemény válaszokat kap, biztos nem tette volna fel ezt a kérdését.

2009. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!