Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van-e a rendőrségnek különlege...

Van-e a rendőrségnek különleges alakulata?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani a katonai különleges alakulatokról mint a Specnaz, SEAL....stb. De érdekelne hogy a rendőrségnek mint államszervnek is van-e különleges alakulata vagy összeköttetésben áll-e ilyen alakulattal. Tudom hogy vannak rohamrendőrök,meg kommandósok (vagy például a TEK itthon). De valóban csak ennyi lenne? Milyen képzettek ezek az alakulatok ha vannak ilyenek? Kemény a kiképzésük, megállnák-e a helyüket szorultabb helyzetben is? Válaszokat előre is köszönöm!

2014. júl. 1. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésed.

Különleges alakulat = különleges kiképzésben részesitett alakulat = Kommandó. Swat, TEK, GROM(habár ez inkább katonai) GSG-9 stb...

Kemény kiképzésük van és megállják a helyüket szorultabb helyzetben ezt már számos alkalommal bebizonyitották. (na nem a TEK, az még nem igazán bizonyitott semmit)


A spetsnaz, SEALs, stb. katonai alakulatok. Nem rendőrök közül kerülnek ki, hanem a hadseregből kell oda jelentkezni.

2014. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Az egész magyar rendőrség egy nagy különleges alakulat.
2014. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első


Úgy értettem hogy ilyen elit alakulata. Egy speciálisan bevethető egység amit a legszorultabb helyzetekben vethetnek be. Mint a Delta Force vagy a SEAL aki likvidálta Bin Ladent. De gondolom ha olyan a helyzet akkor a sereg lép úgyis közbe, más esetekben meg a kommandó nem? De a kommandónak csak annyi a megnevezése hogy kommandó? Vagy azon belül is vannak jobbak-rosszabbak? És a kiképzés keménységét katonai alakulatokhoz képest értettem. Mivel úgy tudom hogy általában a rendőrök nagyon hasonló kiképzést kapnak mint a katonák azt leszámitva hogy más területekre orientálódnak ugye.

2014. júl. 1. 20:38
 4/16 anonim ***** válasza:

Te hol hallottál ilyet?

Mert ha te azt hiszed hogy hasonló a katonák meg a rendőrök kiképzése akkor marhára tévedsz.

Saját magamról nyilatkozok akkor most:

az NKE-HHK-n az első félév tehát aug végétől december középig kiképzésen voltunk szentendrén. Az NKE-RTK-soknak azaz a rendőrtanoncoknak a kiképzése 1 hónap volt.


Az erőnléti kiképzések a közelébe sincsenek a rendőröknek a katonákéhoz.


Szóval nagyon nagy tévedésben éltél eddig, nemtom hol hallottál ilyen baromságot.


A kommandó az kommandó. Ezen belül vannak a nevek minden országnak külön. PL: TEK, GROM, GSG-9, SWAT stbstbstb...


kiképzésileg biztosan vannak jobbak-rosszabbak.


Ha pedig nagyon súlyos a helyzet valószinü a hadsereget vetik be, de általában nincs ilyen.


A sima hadsereghez képest egy kommandó képzése már elég hasonló.

2014. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Csak ennyit akartam
2014. júl. 1. 21:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Van. De nem a rendőrsulikban megy a kiképzés. az egyetemen is egy nulla. Ha bekerülsz majd ott kapod a kiképzést. Régen ilyen volt a TESZ. Azután jött a TEK.


De az NNI-nek is igen jó egységei voltak.

2014. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a SWATnak inkább a neve a nagy. A TEK simán lehúzta a versenyeken az USA-ban.
2014. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor ezekszerint a TEK elég jónak számit?
2014. júl. 2. 00:56
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet versenyeken jobban szerepelt a TEK, viszont azt biztosra vehetjük, hogy a SWATnál jóval magasabb a gyakorlati tapasztalat és valószínűsítem, hogy az eszközeik sem a a vietnámi háborúból maradtak. :D
2014. júl. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A TEK-et annyira felnyomták, hogy a legmodernebb fegyvereik vannak. Még a swat sem rohangál olyan felszerelésekkel és eszközökkel.
2014. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!