Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy tudják illegálisan...

Hogy tudják illegálisan kinyitni egy olyan kocsi ajtaját távirányítással, aminek ugrókódos a nyitása?

Figyelt kérdés
Ismerősnek kinyitották és loptak belőle. A kocsi fel van szerelve olyan GPS rendszerrel, hogy érzékeli és memorizálja a kocsi mindent működésével kapcsolatos eseményt. Az ajtónyitást is megjegyzi. Volt neki egy megállója. Kiszállt és eltűnt a táskából a pénz. Utólag kiolvasták a GPS-ből, hogy adott helyen volt egy rövid nyitás-zárás és utána egy 5 perces nyitás-zárás, amit nem ő irányított. Hogy lehet ugrókódossal ezt megcsinálni?

2014. júl. 4. 21:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
golf 5-el is meglehet csinálni?
2014. júl. 4. 21:57
 2/16 Vadkan01 ***** válasza:
94%
Gyanús. Miért akarja tudni valaki, hogy kell feltörni egy autót?
2014. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
mert olyan kocsim van, ami neked soha se lesz
2014. júl. 4. 22:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindent ki lehet nyitni - csak kérdés érdemes-e. Ugyanígy a lopás: amit el akar vinni a profi tolvaj, azt el is fogja.


Ilyennél, mint pénzlopás egyszerűbb bevágni féltéglával az üveget aztán kész. Mármint nem éri meg a befektetést ha nem elég nagy az összeg. Márpedig egyre kevésbé divat milliókat hordani nejlonszatyorban...


Egyébként az ugrókódos matematikát követ, így azért lekövethető ha van elég ideje és megfelelő felszerelése az illetőnek. Illetve a vevőkészülék hatótávján kívül, az autó bezárása után adott jelek is alkalmasak nyitásra. De ugye az az ugrókódos rendszer miatt csak a következő nyitásra, semmi másra, csak ismerve visszazárni nem lehet (hacsak önmagától vissza nem zár a kocsi).

2014. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

"mert olyan kocsim van, ami neked soha se lesz"


Nem volt ez egy kicsit nagyképű komment?

Biztonságtechnikai informatikus vagyok, tudom is a választ a kérdésedre (megfelelő algoritmussal az ugrókódos vevőegység is feltörhető) De nekem meg olyan kocsim van, ami neked nem lesz soha!!!

2014. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is olyan kocsim van amilyen egészen biztos, hogy neked sohasem lesz. Moszkvics 412:

[link]


De hogy jön az ugrókódos zárnyitáshoz, hogy melyikünknek milyen kocsija van?

2014. júl. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

amikor kiderült ez a lopás, a kolléganő rendőr párja elmondta, hogy el van terjedve nagyon az ilyen módszer a környéken. még az egyik rendőr munkatársát is meglopták így.


hogy lehet védekezni?


kulccsal kell bezárni? az mennyire segít ilyen esetben?

2014. júl. 5. 07:24
 8/16 A kérdező kommentje:
kulccsal bezárni és kulccsal nyitni a kocsit, mennyire jelent védelmet ilyen esetre?
2014. júl. 5. 07:28
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

"mert olyan kocsim van, ami neked soha se lesz"


Egy ötös golf nem valami nagy szám, még itthon se.


Nekem egy A8-as Audim van, nincs 3 éves, mégsem hallasz ugatni, hogy "olyan kocsim van, ami neked sose lesz". Szerintem vegyél vissza, kérdező.

2014. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"amikor kiderült ez a lopás, a kolléganő rendőr párja elmondta, hogy el van terjedve nagyon az ilyen módszer a környéken. még az egyik rendőr munkatársát is meglopták így."


Hát akkor nem értem én az autótolvajokat: az autólopás eszközei közül az egyik legfejlettebbet párezer forintos kp lopásokra használják...

De biztos így van felétek, hogy elvihetnék az egész autót, de helyette beérik X ezer forint kp-val. Ami valszeg kevesebb, mint pl. a légzsák-szett ára kibontva.


"kulccsal bezárni és kulccsal nyitni a kocsit, mennyire jelent védelmet ilyen esetre?"


Ha annyira kell ami benne van, akkor kinyitják mechanikusan (zár feltörése vagy csak simán eltörése; féltégla; drótdarabbal benyúlás az ajtókeret és az ablakkeret között, bármilyen ilyen oldschool módszer...) - persze az feltűnőbb.

Ha tényleg a kód lekövetésével nyitnák ki, akkor a kulccsal nyitás-zárás ezt lehetetlenné teszi. De nem véd garantáltan, mert leírtam párat az ezernyi más módszer közül.

2014. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!