Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tegnapi nap atvertek az...

Tegnapi nap atvertek az olx-en visszavarhatome a penzt?

Figyelt kérdés
Tegnap akartam venni egy termeket es en hulye elore utaltam bankszamlara. Azota csavo nem jelentkezik torolte magat olx rol. 30.000ft rol lenne szo. A beszelgetesbe tisztan benne van hogy garanciat vallal meg utalom a penzt es feladja postan. Holnapi nap megyek feljelentest tenni rendorsegre beszelgetest kinyomtatom + a banki bizonylatot is. Mire szamitsak?

2014. szept. 18. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Ismeretlen tettes ellen megindul az eljárás, majd pár hét múlva lezárják az ügyet. De még ha el is kapják, a pénzedre ne várj.
2014. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A bankszamlaszamon keresztul nem lehet visszaindulni es ugy a penzt is?
2014. szept. 18. 21:35
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Áldozatsegítő szolgálatot is keresd fel, ha van arrafelé.Ott anyagi segítséget is kaphatsz esetleg, ha bizonyíthatod, hogy megkárosítottak és a megélhetésed így veszélybe került esetleg.
2014. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%

Feljelenheted, ha tobb embert vert at, van eselye hogy elindul az eljaras. Ha csak te vagy a karosult, 50e alatt meg csak eljarast sem inditanak.


Tanulopenznek ez is jo lesz (tudom, kisse sok, de hat mindenki a maga karan tanul).

2014. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Én nem használok ilyen dolgokat de eszembe nem jutna idegen embereknek pénzt utalgatni...
2014. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy neten keresztül nagyon máshogy már nem lehet vásárolni. Főleg nem használt termékeket. Mindig előre kérik a pénzt, ami érthető az ő részükről is.


Ezért kell olyan emberektől rendelni, akik már bonyolítottak le sikeres adásvételt.

2014. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kovpet ***** válasza:
77%
#4: Hogyne indítanának eljárást? Ez nem lopás, hanem csalás, arra nem vonatkozik az 50 ezres szabálysértési határ.
2014. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Hogyne vonatkozna rá, az 50 ezer alatti csalás is szabálysértés. És ugyanúgy megindul az eljárás, csak szabálysértés esetén szűkebbek a lehetőségek. Ha sikerül találni még két hasonló esetet, akkor meg már mehet is bűnügyre.
2014. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Jah, ami a pénzt illeti, sok reményt ne fűzz hozzá, de nem is lehetetlen. Attól függ, hogy mit sikerül felderíteni. Privátban megírod, kinek a számlájára utaltad a pénzt?
2014. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kovpet ***** válasza:
100%

Tényleg van értékhatár, ezt benéztem:


[link]


Csalás


373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

ba) bűnszövetségben,

bb) közveszély színhelyén,

bc) üzletszerűen,

bd) jótékony célú adománygyűjtést színlelve

követik el.


De esélyes, hogy nem a kérdező az egyedüli áldozat, így mindenképp érdemes feljelenteni a csalót. Plusz a sabsértés sem vidám dolog, hadd szívja meg, ha bcs nem is lesz belőle.

2014. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!