Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megállít a rendőr, nem...

Ha megállít a rendőr, nem probléma ha nincs nálam a személyim, ugye?

Figyelt kérdés
Rég nem kellett használnom így nem vettem észre hogy lejárt, és még nincs új. Utánaolvastam és úgy értelmeztem hogy nem baj ha nincs nálam, de sok fórum/cikk elég öreg, biztos ami biztos megkérdezlek titeket is.

2014. nov. 6. 18:46
1 2
 1/11 anonim válasza:
70%
Ha csövi vagy, nem érdekli.
2014. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
Azért nem baj, ha a régi nálad van.
2014. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Legyen nálad a régi és az a papír, amit az okmányirodában adtak, mikor csináltattad az újat. Vagy ha van jogsid akkor az is bőven elég.

Egyébként engem még nem igazoltattak soha, de úgy tudom, hogy elég nagy probléma, ha nincs nálad semmilyen azonosításra alkalmas irat (személyi vagy jogosítvány).

2014. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hoppá, azt leírtam, de végül töröltem hogy közúti igazoltatásra gondoltam, azaz jogsim nyilván van.
2014. nov. 6. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogsi, akkor nincs probléma. Amúgy ha nem aznap kapott agyhugyfaszkövet a rendőr, akkor kapnál egy ejnye-bejnyét, aztán megkérdezné mi a neved, anyukád neve, születési dátumod, helyed, aztán rádión lekérdezné a központtól, hogy okés vagy-e.
2014. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én anno ittasan feküdtem a Duna parton egyedül, mindenféle okmány nélkül. Jöttek a rendőrök, rám világítottak, igazoltatni akartak, de mondtam hogy nincs nálam semmi. Kérdezték az adataimat, bediktálták és lecsekkoltak, hogy nincs-e gond velem.


Utána tartott a nő egy kiselőadást arról, hogy máskor legyen nálam, mert ha valami bajom esik, akkor tudjanak azonosítani. További szép estét kívántak és elköszöntek. Nyilván, ha keménykedtem volna, vagy látszik rajtam, hogy rosszban sántikálok, akkor bevittek volna. De így kvázi egy ejnye-bejnyével megúsztam.


A jogosítvány egyébként elvileg elég. Nem baj, ha nincs nálad személyi.

2014. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%
Igazoltatásnál el sem kéri már a személyit, csak a jogsit+forgalmit. Sőt a legtöbb helyen elfogadják azonosításnak a jogsit (kártyásat) személyi helyett.
2014. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Nekem ugyan nem.
2014. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%

a lakcímkártyádat nézi meg és ha messze kax, jól megbüntet, ha közel akkor nem


azt kell tenni, hogy ha legközelebb mész arra, ahol lecumiztatott a rendőr, kicseszed az ablakon a háztartási szemetet az útra és akkor kielégülsz a dühöd elszáll

2014. nov. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nektek hányszor lopták már el a személyiteket? Tudjátok-e, mekkora utánjárás újat csináltatni? Nem hordom magyammal, és nem járok tüntetésre.
2014. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!