Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 17 éves vagyok. A gyalogos...

17 éves vagyok. A gyalogos járdán bicilkiztem és leállított a rendör. Elkérte a személyim meg feljelentett mert a járdán közlekedtem elektromos biciklivel. Lehet e ebböl pénzbirság? Vagy mi a következménye?

Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hanem biztos. De mivel még nem vagy nagykorú, így a szüleidet fogják értesíteni. De lehet, hogy figyelmeztetéssel megúszod.
2008. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez ciki.Pénzbüntetést nemhiszem hogy kapsz mert nem tettél kárt semmiben és a járdán sem törtél ösze semmit.Max.csak egy ártalmatlan figyelmeztetés lesz meg esetleg a szüleidet tájékoztatja.
2008. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt minden a kerékpár kreszről: [link]
2008. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
50%
Egyszer velem is volt ilyen. Kérte a személyimet. Én persze azt mondtam, hogy nincs nálam és csak ott személyesen figyelmeztetett. És nem kellett aggódnom. Csak annyit csináltam később, hogy figyeltem a rendőröket aztán, ha épp láttam egyet és pont nem valami szabályosat csináltam akkor még időben elkanyarodtam vagy leszálltam a kerékpárról. Veszélyeztetni, soha nem veszélyeztettem senkit a járdán, mindig óvatosan vezetek, de muszály elkerülni őket.
2008. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ha nem vagy büntetett elő életű vagy is nem volt még rendőrségi ügyed akkor sztem meg úszod egy figyelmeztetéssel.
2008. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A "nincs nálam a személyim" rosz ötlet, mivel azt állampolgárként KÖTELES vagy magadnál tartani. Ha elkapsz egy szigorúbb rendőrt, még be is vihet az örsre, aztán a szüleidnek kell érted menniük.

Inkább tartsd be a KRESZ-t!

2008. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ezért max figyelmeztetésben részesít... volt h azt se jelentették fel akit megfogott 250nel :D
2009. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
csak ebben a ynomorult országban nemtudom ki tartaná be a kreszt ha az áruházak 3000ért biciklit adnak de se lámpa se mellény, kötelességük lenne papírral, útviszonynak megfelelőt gyártani, esetleg alapfokú kreszt tanitani... ettől függetlenül ezt az esetet én max "leejnyebejnyézném" de ebből is milyen ügyet tudnak csinálni ha meglátnak
2009. márc. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem büntethet, :S mert hát mégis bármikor nyomhattál volna egy erős sebességet és hát az balesetveszélyes a járdán, de... volt egy válaszoló hogy állampolgárként köteles vagy magadnál tartani a személyit.. hiába lehet már pár hetes korban is csináltatni... még mindig kiskorú vagy és nem kell magadnál tartanod... lehet hogy te nem csináltattad még meg... igen mit tehetnek ellen?
2009. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet belőle bírság, jogos volt, amit a rendőr tett. A járda nem a kerékpárosoknak van, engem is majdnem elütöttek a múltkor. De fordítva is igaz, kerékpárúton ne tolja a babakocsit senkise!
2010. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!