Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pert szeretnék indítani egy...

Pert szeretnék indítani egy magánszemély ellen, aki át vert engem interneten egy telefon vásárlással 36, 000Ft értékben. Mennyibe fájna ez nekem, valamint mennyi idő?

Figyelt kérdés

A feljelentést már megtettem, decemberben vertek át, utánvéttel vártam egy telefont, mely meg is jött, csak épp nem volt érték a csomagban. Lefényképeztem a postán a csomagot, de az eladó váltig állította, hogy ő a telefont küldte a tartozékaival, sosem vert át senkit, és a bizonylat fényképét is átküldte, ami ugyan nem bizonyíték erre. Valamint állítása szerint, volt vele egy személy, aki tanusítja, hogy a telefont adta fel nekem. 36,000FT értékben károsított meg.


Mennyibe kerülne nekem a polgári per? Valamint mennyi idő? (Gondolom a rendőrség nem fog sokra jutni.)



2015. jan. 18. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a rovatban megtalálod a kérdésed "ellenpárját", miszerint valaki aki átvert rengeteg embert az interneten itt sajnáltatja magát hogy ugye csak felfüggesztettet fog kapni. Találjátok meg egymást.
2015. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
el fogod bukni a pert az a baj mert nem tudod bizonyítani az állításod.hagyd a fenébe.
2015. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha postán nyitottad ki, akkor van esélyed, mivel általában be szokott kamerázva lenni.
2015. jan. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehetsz rendőrségi feljelentést (az illetékmentes, nem kerül semmibe, eltekintve attól az időtől, amit a kapitányságon várakozva kell töltened, amíg sorra nem kerülsz). A 36.000,- forint szabálysértési érték, tehát még bizonyítottság esetén sem bűncselekmény, hanem szabálysértés (bíróság fog eljárni, mivel elzárással is büntethető). A feljelentést érdemes megtenni, mert könnyen lehet, hogy mások is így jártak ugyanezzel az emberrel, és akkor viszont esetleg üzletszerű elkövetés is lehet belőle (akkor már bűncselekményről van szó). Amit végig kell gondolni: neked milyen bizonyítékaid vannak arra nézve, hogy a csomag üres volt? Volt-e veled valaki, amikor kibontottad? Látta-e a posta alkalmazottja? A postákon többnyire van biztonsági kamera is, esetleg annak a felvételén látszik is, ahogy kibontod és nincs benne telefon, akkor meg a helyzet teljesen egyértelmű. Szerintem polgári pert ne indíts, a büntető eljárás célravezetőbb és gyorsabb.
2015. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Postán nyitottam ki, igaz nem az átvevő pultnál. Készítettem róla egy képet. Biztosan van bent kamera, de az látja egyáltalán, hogy üres? (illete pontosítok, teljesen nem volt üres, újságpapírok voltak benne, és valami alumínium hűtő szerűség) Sajnos egyedül voltam, így más nem is látta a postán a csomagot.


De itt a probléma azon alapul, hogy azt állítja, volt vele egy személy, akivel becsomagolta a telefont és feladta a postára..

2015. jan. 19. 19:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megteszed a feljelentést, indítványozd ott rögtön, hogy a rendőrség foglalja le a biztonsági kamera felvételeit. Egyébként te is szólhatsz a postán, hogy ez történt, és ne töröljék egyelőre az aznapi felvételt. Még az is lehet, hogy megengedik, hogy visszanézd. Az pedig, hogy ki mit állít, az nem számszerűen működik, tehát nem az nyer, aki több tanút hoz. Pld. ha kiderül, hogy az illető ellen már egy tucatnyi feljelentés van hasonló dolgok miatt, az erősen a szavahihetősége ellen szól. A láthatóan betanított tanúkat ráadásul imádják szívatni a bírók (ők sem szeretik, ha hülyének nézik őket), néhány keresztkérdéssel úgy összezavarják, hogy a végén a nevét sem igen tudja megmondani (sokszor láttam ilyet). Aki ilyet csinál, általában nem egyszer csinálja meg, így könnyen lehet, hogy van ellene több eljárás is. A rendőrség azt rögtön látni fogja, mert lekéri a rendszerből az adatokat.
2015. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!