Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vásároltam valamit a neten...

Vásároltam valamit a neten valakitől. Vagyis csak én utaltam neki pénzt ő meg nem küldte az árut. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Nem sok pénzről van szó(3000ft)azt sem bánom ha nekem többe kerül csak hogy tudja kivel szórakozzon.

Megvan neve címe bankszámlaszáma.

nekem megvan az utalásról szóló "dokumentum"

ha kell ki tudom nyomtatni.

Hol kezdjem el?


2010. febr. 14. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Okvetlenül tegyél feljelentést, bár ez nem a rendőrség hatásköre. Ahhoz, hogy visszakapd a 3000 Ft-ot, ahhoz magánvádas feljelentést kell először tenned, hogy kiderítsék, ki is az illető. Majd ezt követően polgári peres eljárásban lehet a vagyoni kártérítésedet érvényesíteni. Ehhez pedig ügyvéd kell, ami min. 5.000 Ft.... Nem tudom megéri-e?

Feljelentést mindenképp tegyél, mert 2010-től a kicsalt összegek összeadódnak, ha többen feljelentik, akkor összeadódik az összeg, 20e Ft fölött bűncselekmény!

2010. febr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze hogy megéri!

Csak azért nem verem pofán mert akkor ő jelentene engem fel!

(bár akkor elégedettebb lennék.)

Tehát akkor az első dolgom hogy elmegyek ügyvédhez és elmondom hogy mi van és ő majd intézi a többit ugye?

Köszi a hasznos választ.

2010. febr. 14. 09:34
 3/14 A kérdező kommentje:
Még 2009 szeptemberben utaltam neki pénzt.
2010. febr. 14. 09:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztosan nem csak veled tett ilyet, hátha más is feldobta már. Én is belevágnék a helyedben.
2010. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ügyvéd minek???

Besétálsz a Rendőrségre kezedben a bizonyítékokkal és jelzed,hogy feljelentést szeretnél tenni! Ennyi.

2010. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem számítsál extrákra,3000Ft-ért nem hiszem,hogy akkora büntetést fog majd kapni.
2010. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Ha tudod a címét, menj el hozzá, kérd számon, és akkor tisztázhatjátok!A rendőrségen 3000ftért kiröhögnek! (sajnos)
2010. febr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, valami netes aukciós oldalon keresztül rendeltél. Ez esetben nem árt, hogy az oldal fenntartóinak is jelzed ezt a dolgot. Szerintem.
2010. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utánvétről nem hallottad még hogy nagyon drága?

Adtam fel a múltkor egy csomagot 4000ft volt az értéke és 1400ft-ot számoltak fel postaköltségnek.

2010. febr. 14. 21:47
 10/14 anonim ***** válasza:

én 900ft-nál több plusz költséget még sosem fizettem rá

sztem megér ennyit mer amugy ugyis átb*sznak.rendelhetsz még sokat megkapják a pénz röhögnek egy jot rajtad aztán nem küldenek semmit.naiv vagy ha azt hiszed akdnak még becsületes emberek.nagyon kevés.szoval elkéne gondolkodni hogy vesztesz többet.én nem vagyok gazdag de egy ezres nem vág a földhöz.ha téged igen akk ne vegyél smmit.

2010. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!