Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem fog börtönbe kerülni a...

Nem fog börtönbe kerülni a férjem? Vajon milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés

Egy hete csinált a férjem egy kis hülyeséget. Vagyonőrként dolgozik egy hipermarketben,de a hipermarket este 10-kor bezár és reggel nyit viszont ott éjjel is van biztonsági őr szolgálat és pont a múlt héten ő volt éjszakás. Lényeg az,hogy nappal összebeszélt egy másik kollégájával,hogy este a kollégája jön kocsival és éjjel hozzányúlnak az áruhoz,egyszóval vesznek el belőle. Úgy is volt,jött éjjel a kollégája,a párom kivette az egyik kulcsot Csokikat,kólákat,illatszereket szedtek össze,de kihasználták,hogy amiből rengeteg van abból vesznek el,hogy ne vegyék észre a hiányt. Elszedtek jó néhány dolgot,a kollégájával és azt tervezték,hogy eladogatják a termékeket ismerősöknek kéz alatt,hogy egy kis plusz pénzt tudjon csinálni. Ez volt szerdán éjjel és amikor csütörtök reggel hazajött,csütörtök délután már behivatták a munkahelyre,hogy baj van és szóval minden kiderült. Azt is közölték vele,hogy be kell menni a rendőrségre neki pénteken,mert feljelentést tettek. Bent volt,mert ugye oda be kell menni és közölték vele,hogy ő és kollégája ellen lopás miatt eljárást indítanak még akkor is,ha nyomban visszaszolgáltattak minden terméket. Mondta,hogy ujjnyomatot vettek tőle meg fotó készült az arcáról stb. Na ezt az egésszet utólag tudtam meg,mindent elmondott de csak mikor már a rendőrségen is volt. Addig semmit,mert ugye én minden nap estig dolgozom és nem vagyunk együtt csak hétvégén inkább. Amikor elmondta mindezt kikészültem,már most jobban vagyok,ezt én megbocsájtom neki,mert mióta együtt vagyunk 6 éve ez az első nagy baj amit csinált de az utolsó is,garantálja. Viszont félek,hogy börtönbe fog kerülni,ha lesz a bírósági ítélet vagy előzetesbe kerül. A nyomozó azt mondta neki,hogy szabadlábon védekezhetnek,de szerintem azt nem a nyomozó dönti el ő csak kihallgatta,szóval félek ,nem értek ehhez.


A munkahelyről ki kell köröznie ezért,viszont már egy esztergályos ismerőse beszélt vele,hogy ő felveszi alkalmazottjának ugyanis a férjemnek esztergályos a szakmája. Szóval minden rendben is lenne csak emiatt aggódok,hogy vajon mit fog érte majd kapni.


Ebben a témában jártas emberek,ha vannak itt kérem válaszoljanak. Nagyon megbánta.

Milyen büntetés várható?

És mikor lesz vajon a tárgyalás?



2015. márc. 14. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább pénzbüntetésben, esetleg felfüggesztettben meg fog állni. Függ attól hogy milyen értékben loptak.


De a vagyonőri igazolványának búcsút mondhat és soha többé nem dolgozhat vagyonőrként.

2015. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BefŐzike ***** válasza:

Azért sok kólát, csokit kell ahhoz összeszednie, hogy ne csak szabálysértés legyen. De lehet, hogy nincs igazam.


(Illatszerből mióta tartanak sokat a boltok? Pláne a drágákból? Meg azokat amúgy is védik rajta ilyen becsipogó dologgal)

2015. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első nagyobb hülyeség... a kisebbek is hasonlók voltak?

Ha soha nem volt dolga a törvénnyel, akkor börtöntől nem kell tartania. Súlyosító körülmény, ha bűnszövetséget húznak rá, s hogy vagyonőrként tette. Az ő feladata pont az ilyen lopások megakadályozása lenne. Ha mindent visszaszolgáltat, hiánytalanul, azt enyhítő körülmények közé sorolják.

2015. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megbánás, minden visszaszolgáltatása enyhítő körülmény, valószínűleg pénzbüntetéssel megússza, esetleg fél év felfüggesztett. De tudtommal ugrik az erkölcsi bizonyítvány tíz évre -amit a legtöbb munkahelyen megkövetelnek-, és ebben a szakmában többet már nem dolgozhat. Ez nem kis hülyeség ez a nagyon nagy hülyeség kategória.
2015. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egy hete csinált a férjem egy KIS hülyeséget"

"ez az első NAGY baj amit csinált de az utolsó is,garantálja"


Hmmm, hogy is van ez?

Kinek mi a nagy meg a kicsi, igaz?

Ilyenkor az ember garantál mindent...

2015. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Amit csinált: LOPÁS és SIKKASZTÁS

2. Amikor "lefotózták" azt úgy hívják: rabosítás

3. A vagyonőri igazolványtól egy életre elbúcsúzhat!!!

4. Tekintve,hogy csoportosan,előre megfontoltan,saját helyén a rábízott értékeket lopta,vagyonőrként...A minimum a felfüggesztett börtön.



De ha a vagyonőrcégben van csókos ex-főzsaru sanszos,hogy leültetik ÉS JOGOSAN,MERT BŰNÖZŐ!!!!!!!!!!!!!!!!

2015. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az előttem szólók, valóban nem jártasak ilen ügyben, mivel sem lopásrór, de pláne sikkasztásról nincs szó!!!

A biztonsági ember, nem tud lopni, mivelazt csak a területen kívűl eső személy tudja elkövetni!

Sikkasztásról pláne nem lehet szó, mivel az GAZDASÁGI bűncselekmény, nem köztörvényes.

2015. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az elkövető jelen esetben a hatályos BTK sze4rint:

"A rá bízott vagyon megkárosítására és/vagy annak üzleti érdekből elkövetett, lopás vétségét követte el, előre megfontolt szándékkal, foglalkozás körében elkövetve, és annak visszaélésének szándékával"

Az első, hogy "lőttek az erkölcsinek és a "Batman vizsgának"!

...még árufeltőltő sem lehet, de megreckírozom, hogy segédmunkás állást sem kap, mivel bejegyzésmentes-fedhetetlenségi igazolást többé a BM nem ad ki a részére.

2015. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha első elkövetőként tette amit tett(feltételezem, mivel a vagyonőri positumát másképpen nem tölthette volna be), jelképes büntetést fog kapni:

PL: 1-3 évig tartó börtönbűntetést/4 évre felfüggesztve...én tudom!!!

Az igazi bűntetése a "valódi nem kell senkinek/22.000.-Ft/hó lészen, egy kis közmunkával/kényszermunkával fűszerezve, erkölcsi hiányában, bármilyen szakképzettsége is legyen.

Ha részleteket akar, azt csak privibe!!!

2015. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!