Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen, vagy hasonló ügyben...

Ilyen, vagy hasonló ügyben miért bilincselik meg a női gyanúsítottakat, amikor bíróságra viszik őket?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 15. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kellene megbilincselni őket, mert nők?
2015. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg előírás, ami mindenkire vonatkozik. Ha nem így lenne, a jogvédők azonnal ajvékolnának a nemi megkülönböztetés miatt.
2015. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért felesleges szerintem ilyenkor a bilincs, mert egyrészt nőkről van szó, másrészt nem erőszakos bűncselekményről. Nem hiszem, hogy bilincs nélkül megszöknének, vagy kárt tennének akár magukban, akár másban.
2015. márc. 15. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy bilincs nélkül megszöknének, vagy kárt tennének akár magukban, akár másban."


- Tudod, van az közhelyszerű mondás, hogy hinni a tempomban kell. A bűncselekmény az bűncselekmény, a hatóság meg nem végez fizikai felmérést a rabokon tárgyalás előtt.

2015. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én szabálysértést követtem csak el, mégis kaptam bilincset. (Pedig szinte még gyerek voltam.) (L/25)
2015. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szállításhoz szinte mindenkit megbilincselnek, legfeljebb azt nem, aki mozgáskorlátozott.
2015. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nálunk is úgy van, mint pl. az amerikai filmekben: addig ki sem léphetnek a cellából, amíg nincs fent a bilincs? Ki kell nyújtani a kezüket a cellaajtón, hogy megbilincseljék őket?

A rendőrségi kihallgatáson is bilincsben vannak?

2015. márc. 15. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:
A fegyházban kötelező a bilincs, de az értelem szerűen ítélethozatal után van. Előtte az intézkedő rendőr elöljárója dönt arról, hogy szállításnál kell-e a bilincs, de a tárgyalásra mindenkit bilincsben vezetnek elő. Kihallgatás a rendőrségen történik, a szobában nem szoktak bilincsben lenne, esetleg dologhoz bilincselhetik az illetőt, ha erőszakos magatartást tanúsít.
2015. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"zért felesleges szerintem ilyenkor a bilincs, mert egyrészt nőkről van szó, másrészt nem erőszakos bűncselekményről. Nem hiszem, hogy bilincs nélkül megszöknének, vagy kárt tennének akár magukban, akár másban."

Hiszed te azt.Láttam már egy olyan nőt,aki elvert egy palit,mert az fogdosta,eltörte a karját.Unom már hogy csak azért mert valaki nő,az nem erős,a harc az nemtől független.És ez előírás,hogy a rabot bilincsben tartják.

2015. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én azt mondom, hogy inkább bilincseljenek le, mert akkor saját magamtól is védenek, mert esetleg egy óvatlan pillanatban kiugrok a mozgó kocsiból vagy az ablakon, Sőt nem fordulhat elő olyan eset, mint amit gyakran megtesznek a cigányokkal a rendőrök, ill. velem is meg akarták, hogy felcukkolják őket, és emiatt a cigány dühöngeni kezd és mindjárt a nyakába varrják az erőszakot vagy ők erőszakoskodnak vele, hogy megverik


jobb ha bilincsben vagyok. tapasztalatból mondom.

2015. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!