Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek az új mindent látó okos...

Ennek az új mindent látó okos kamerának (trafipax) köszönhetően akkor is megbüntetnek majd ha valakit megelőzök?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]


Vannak sajnos esetek amikor valaki 30,40-el döcög előttem és bizony megkell őket előznöm.Viszont van amikor az illető előzés közben direkt rátapos a gázra és ahhoz hogy ne ütközzek valakivel frontálisan bizony fel kell nekem is gyorsulni 60,70-re


Tehát az a kérdésem hogy ezek szerint jobb a rendőrségnek illetve a KRESZ szabály alkotóinak ha frontálisan nekiütközök valakinek de akkor is tartsam be az 50-et?


2015. márc. 24. 20:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A szabály eddig is úgy szólt, hogy csak akkor szabad előznöd, ha az adott útszakaszra vonatkozó sebességkorlátot képes vagy megtartani. Egyébként ilyen esetben eddig is bemértek volna, nem kell hozzá ez a szupertraffi.


Amúgy mostantól majd figyelni kell a sávváltásokra meg az övre. Biztos lesz több büntetés.

2015. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

"A szabály eddig is úgy szólt, hogy csak akkor szabad előznöd, ha az adott útszakaszra vonatkozó sebességkorlátot képes vagy megtartani"


Persze ez nyilvánvaló de arról nem én tehetek ha az illető direkt beletapos a gázba amikor már mellette vagyok.Én nem azért lépem túl az 50-et mert szeretek száguldani hanem azért hogy elkerüljek egy halálos balesetet.Egyébként PONT az ilyen tetűk miatt történnek a balesetek,az ilyeneket komolyan mondom büntetni kellene


"Egyébként ilyen esetben eddig is bemértek volna, nem kell hozzá ez a szupertraffi"


Ez oké de így mostmár több helyen lesz mérés nem?Tehát nagyobb a valószínűsége hogy bemérnek

2015. márc. 24. 21:14
 3/32 anonim ***** válasza:
A nyilvánvaló baleset megelőzése érdekében megsértheted a szabályokat, azonban ilyenkor neked kell bizonyítanod,.
2015. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Tehát ígyis úgyis megbüntetnek majd mert nem fogom tudni bizonyítani


Mindegy majd áttérek én is arra hogy 30-al vagy 40-el döcögjek az utakon és akkor nem lesz semmi baj :D Azt meg leszarom ha a mögöttem lévők majd szétdurrannak az idegtől :D

2015. márc. 24. 21:43
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha az előtted lévő felgyorsít 60-70re, akkor te lassítasz, és visszaraszolsz mögé szépen.

Szóval nem "ígyis-úgyis" megbüntetnek.

2015. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
16%
5-ös, gondolom nem vezetsz... Egyrészről megelőzni valakit sokkal gyorsabb, mint mellőle lassan "visszacsurogni", satu fékezni meg nem satu fékezhetsz a főút közepén, hogy gyorsan mögé kerülj. Másrészről meg (bár ez annak aki soha nem vezetett rendesen az biztos nem fogja megérteni) a másik autósnak a becsületét "sérti", mivel meg kell "alázkodnia" az előzőnek, csak azért mert az idióta aki előtte döcög direkt akkor gyorsít rá, ha az a másik előzni akar.
2015. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%

# 6/6 Időpont ma 22:33


Vezetek elég sokat elég gyakran, a fentiekkel tisztában vagyok. A kérdező egy büntetésmentes megoldást akart, más ilyen pedig nincs.

2015. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#5


Nyilvánvalóan ha 60,70-re felgyorsít akkor nem fogom megelőzni hanem vissza araszolok mögé mert azért 80-al száguldani a városban azért már túl durva lenne


Én arról beszélek amikor az illető felgyorsít 50-re csak azért mert nem bírja azt ha valaki megelőzi és ugye ilyenkor nekem legalább 60,70-el kell mennem hogy megelőzzem amivel ugyebár már átlépem a megengedett sebességhatárt


#6


Végre már hogy valaki megért engem :D Mintha én írtam volna :D

2015. márc. 24. 22:36
 9/32 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 22:36


Tudom jól miről beszélsz, ne már... Naponta tapasztalom az ilyen barmokat, akiknek ez jó játék, de mit tudsz tenni? Hidd el, legszívesebben én is a platós IFÁval tolnám le az árokba, de az sem épp szabályos :-)

Ha büntetésmentes megoldást akarsz, csak ez jöhet szóba.


(Mellesleg ez nem biztos, de úgy tudom, az ilyen baromhajtókat is vadássza majd a kamera... jó lenne.)

2015. márc. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Az új kamerákkal látni fogják, ha telefonálsz, ha nincs bekötve az öved, ha átléped a záróvonalat és azt is, ha nem indexelsz.
2015. márc. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!